Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 12. 8. 2017
Zásadní deník

Záhada rozluštěna! Víme, kdo byl Jack rozparovač, tvrdí experti

Kdo byl Jack rozparovač? Nové důkazy ukazují na obchodníka Jamese Maybricka
Zdroj: Profimedia

Už 130 let celý svět řeší, kdo byl brutální vrah prostitutek známý jako Jack Rozparovač. Teorií se za tu dobu vyrojilo obrovské množství, nyní to ovšem vypadá, že se sadistického mordýře podařilo odmaskovat.

A kdo to tedy byl? Podle všeho zámožný obchodník s bavlnou James Maybrick. Nasvědčuje tomu deník, který byl nalezený už v 90. letech pod podlahou jednoho domu v Liverpoolu.


Deník má devět tisíc slov a autor se v něm přiznává nejen k vraždám pěti žen v Londýně, ale také k zabití jedné prostitutky v Manchesteru. V knížce je také podpis Jack Rozparovač.


I když se nadšenci i historici od 90. let přou o to, zda je deník autentický a opravdu ho psal Maybrick, nyní došlo k významnému posunu. Badatelé totiž zjistili, že deník původně opravdu ležel pod podlahou domu, který na konci 19. století patřil zámožnému obchodníkovi s bavlnou, píše britský Mirror.


Dokonce se prý kniha ukrývala přímo v Maybrickově ložnici, asi aby k deníku měl autor lepší přístup. Dokument byl v domě objeven čtyři roky po řádění Jacka Rozparovače, tedy v roce 1892.Krátce na to byl nabídnut literárnímu agentovi v Londýně. Maybrick už ovšem pravost deníku okomentovat nemohl, byl totiž po smrti. V roce 1889 ho totiž otrávila manželka Florence.


Robert Smith, který obsah deníku vydal knižně, ovšem uznává, že i navzdory takto silným důkazům je klidně možné, že se experti i nadšenci o identitě legendárního mordýře budou přít dalších sto let.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Británie si může konečně oddychnout: Zemřel sériový sadistický vrah malých dětí!

Zavražděná studentka Viktorie (†20) si prožila před smrtí peklo: Její hlavu našli v botanické zahradě!

TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

12.8. | 20:37 Milos Trasimi
1
Pitomci.Jack Rozparovač byla žena a deník ukryla právě pod podlahu jedna z ...
12.8. | 21:40 pichav
-4
☝ TO JA UZ VIM DAVNO !!!!! RAD PICHAL !!!!! TAKZE MEZI PODEZRELYMI !!! BYCH HO ...
13.8. | 11:07 wewed
0
Náhlasit nevhodný komentář
Nechci se vyjadrovat k clanku,ale pisu abych pogratuloval Milosi Trasimi za palce n
12.8. | 21:40 pichav
-4
Náhlasit nevhodný komentář
☝ TO JA UZ VIM DAVNO !!!!! RAD PICHAL !!!!! TAKZE MEZI PODEZRELYMI !!! BYCH HO NASEL TAK !!!!! ZE BYCH MU DAL JEN TAK DO RUKY OBCANKU !!!! A PODLE GEST BYCH VIDEL !!!! JESTLI BY DO NI RAD PICHAL !!!!! STEJNE SE TESIM AZ BUDOU V CESKU TY NOVE OBCANKY !!!! TO BY KOUKAL JACK !!!! NA CIP !!!! JAKO CYP ☝
12.8. | 20:43 Milos Trasimi
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Autorem je někdo jiný a předal ho dotyčné aby ho ukryla pod podlahu v obchodníkovi dome za slib beztrestnosti .Pravda je ukryta na hřbitově v Dorchesteru.
12.8. | 20:41 Milos Trasimi
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Deník je podvrh.
12.8. | 20:41 Milos Trasimi
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Lide maji dělat složité věci ještě složitějšími když maji pravdu před očima.Dotyčná nakonec skončila naprosto šílená v ústavu pro choromyslné v Dorchesteru a britská tajná služba záměrně šířila dezinformace aby utajila fakt šílená žena vraždila kvůli členů královské rodiny.
12.8. | 20:39 Milos Trasimi
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Začala vraždit poté co se dozvěděla ze jedna z jejich kamarádek je tihotna s mužem s kterým byla těhotná.Byla to právě ta která býka zavražděna s naprosto nepochopitelnou šílenou brutalitou v posteli.
12.8. | 20:37 Milos Trasimi
1
Náhlasit nevhodný komentář
Pitomci.Jack Rozparovač byla žena a deník ukryla právě pod podlahu jedna z prostitutek se kterou se stýkal.Dotyčná prostitutka studovala lékařství u královského lékaře a byla vyhozena za styky s jedním z členů královské rodiny.