Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 8.6. 2018 18:07
Ztrácela zrak

Záhada slunečních brýlí královny vyřešena! Přiznala operaci

Královna Alžběta II. ve slunečních brýlích
Zdroj: Profimedia
Královna chodila na většinu akcí ve slunečních brýlích

Britská královna Alžběta II. podstoupila operaci očí. Proto v posledních týdnech nosila při většině veřejných vystoupení nosila sluneční brýle. Raději zvolila tuto variantu, než aby všechny akce rušila.

Většinu května mohli poddaní při veřejných vystoupeních sledovat britskou královnu ve slunečních brýlích. Alžběta II. se ale na stará kolena nesnažila působit moderně, důvod byl čistě praktický. Podstoupila totiž operaci, píše portál Telegraph.

 

Buckinghamský palác v pátek odpoledne potvrdil, že královna absolvovala "drobný chirurgický zákrok". Lékaři jí z očí odstranili šedý zákal, byla propuštěna ještě téhož dne. Operovali jí v soukromé nemocnici Krále Edwarda VII. v Londýně.

 

 

Alžběta nechtěla rušit žádné naplánované akce, nerada by je dokonce posouvala. Proto nosila sluneční brýle, které ji uchránili od přílišného záření, na které byly její oči ve dnech po zákroku velice citlivé.

 

Šedý zákal je nejčastěji způsobem stárnutím. Čočka se zakalí a pacient pak vidí rozmazaně. Při operaci se lidská čočka nahradí tenkou umělou čočkou. Neléčený katarakt může vést až ke slepotě.

epa TN.cz
Reklama