Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 12. 10. 2017
úmysl, nebo nehoda?

Záhadná smrt na komíně: Muž v Děčíně se zřítil z výšky 170 metrů

Zdroj: TV Nova

Policisté v Děčíně vyšetřují záhadný pád z komína. Zatím totiž není jasné, zda šlo o sebevraždu, nebo nehodu. Čtyřiatřicetiletý muž si vybral pro výstup jeden z nejvyšších komínů v zemi, který měří 170 metrů.

Zda si nejvyšší komín na Děčínsku vybral muž pro svůj dobrovolný odchod ze života, nebo šlo o nešťastnou náhodu, se stále zjišťuje. Vysoké komíny táhnou komínáře - tedy lidi, kteří pro zábavu zdolávají výstupy na tato zařízení, a to jak legálně, tak i tajně. V České republice je jich sdruženo asi 400.

 

Bohužel si je někdy vybírají i sebevrazi, kteří záměrným pádem z vysokého komína řeší své problémy. Komín děčínské elektrárny patří se svými 170 metry mezi nejvyšší stavby v republice. Zatím není jasné, jak se muž na komín v uzavřeném areálu dostal.

 

Teplárna už vyloučila, že by mohlo jít o někoho z jejích zaměstnanců. Někdy však dochází i k těmto nehodám.

 

 

Vloni v červenci se v libereckém teplárenském komíně utrhlo ocelové lano, které drželo plošinu se třemi muži, a ta se zřítila vnitřkem komínového tubusu k zemi. Jeden z dělníků zemřel, druhý byl zraněný a třetímu se jako zázrakem nestalo nic. Co se přesně stalo v Děčíně, zjišťuje policie.

 

"Byla nařízena soudní pitva. Více informací vzhledem k vyšetřování nemůžeme poskytnout," uvedla policejní mluvčí Petra Trypesová.

mom/Ivan Berka TN.cz