Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.9. 2017 22:31
rozsáhlé pátrání

Záhadné zmizení muže s holemi: Podle policie může být po smrti

Zdroj: TV Nova

V Hlinsku probíhá velká pátrací akce. Pět desítek policistů pátrá po 57letém Bohuslavu Voráčkovi, který před třemi měsíci odešel z domu pečovatelské služby a už se nevrátil. Zvláštní je, že neměl psychické problémy a daleko by nedošel, protože chodil o francouzských holích. Policie připustila, že by mohl být po smrti.

Psovodi z Prahy, Brna nebo Ostravy přijeli do Hlinska na desátou hodinu. Psi jsou speciálně vycvičení na vyhledávání lidských ostatků. Na místo dorazili i desítky policistů, kteří v rojnici prohledávají okolí města.

 

Je to možná nejzáhadnější zmizení v Pardubickém kraji za posledních deset let. 57letý Bohuslav Voráček odešel z domu a víc už se neozval. Nemluvil o sebevraždě, neměl psychické problémy a ani nechodil daleko, protože nemohl.

 

Chodil o francouzských holích a kousek před domem s pečovatelskou službou jeho stopa zmizela. Policisté začali po muži pátrat právě tam, zaměřili se na sklepy i půdu této budovy. Prohledávají kousek po kousku.

 

 

Další skupina se zaměřila na prohlídku opuštěného domu naproti. Policisté v rojnicích prohledávají i lesy v okolí Hlinska. Vše nasvědčuje tomu, že by muž mohl být již po smrti. Nepatrná naděje, že odjel a někde se skrývá, stále ještě existuje. Vynořují se proto i nejrůznější spekulace, že by například mohlo jít o únos nebo sebevraždu.

 

Policisté od června vyslechli řadu svědků, vyhodnocovali městský kamerový systém, žádali veřejnost přes média o pomoc při pátrání. Ale nikdo o něm dodnes nic neví.

kik/Petr Brzek TN.cz