Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 18.6. 2017 23:04
hádky o kouření

Zákaz kouření v praxi: Lidé kouří před hospodami a ruší okolí

Zdroj: TV Nova

Protikuřácký zákon už začíná vadit nejen kuřákům, ale i lidem bydlícím v okolí restaurací. Kouřit se totiž teď chodí před hospody a místní si stěžují na rušení nočního klidu. Řešení situace je ale v nedohlednu.

Obyvatelé domů, kteří mají svá okna poblíž hospod a restaurací, si stěžují, že kuřáci, kteří chodí kouřit ven, po desáté hodině skutečně ruší noční klid. Nájemníky mnohdy obtěžuje i cigaretový kouř z ulice.

 

"Může obtěžovat například nájemníky, kteří bydlí nad restaurační provozovnou, respektive nad její zahrádkou. Samotné řešení je však obtížné a je spíš v rovině občanskoprávní," vysvětlil mluvčí městské policie Jan Čihák.

 

Pražská městská policie od začátku června přijala na 650 oznámení týkající se rušení nočního klidu. "Oproti pracovním dnům se jedná o 50 procentní nárůst. V těchto letních měsících je zvýšený nárůst volání běžný, je velmi brzo soudit, zda je zvýšený počet volání dán novým zákonem," doplnil Čihák.

 

Některé podniky po zavedení protikuřáckého zákona přišly s vlastními rituály, jak chtějí zabránit kouření uvnitř restaurací. Hospodský zazvoní na zvonek, celá hospoda hromadně vstane a jde na povel kouřit ven i s hospodským.

 

 

Zda a jestli se skutečně počty případů rušení nočního klidu zvýší kvůli protikuřáckému zákonu bude podle pražských strážníků možné vyhodnotit nejdříve v červenci.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Rady, jak přestat kouřit! Kolik ušetříte? KALKULAČKA
Jak kouření ovlivňuje vzhled a tělo?

TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

18.6. | 22:24 Roman Nemergut
40
V pořádku, ulice teď patří kuřákům, když nekuřáci mohou konečně dýchat horský ...
18.6. | 22:29 pichav
-17
☝ DALSI ZAKON BY MEL !!!! NARIZOVAT KURAKOVI !!!! KDYZ UZ SI CHCE NICIT ZDRAVI ...
28.6. | 16:12 kimy69
1
Náhlasit nevhodný komentář
Já jsem bývalý kuřák, ale musím říct, že ten legislativní paskvil, co vymysleli ti šašci v Praze, je hrůza. Jediné plus je, že hospodští nemusejí už dělat reklamu na svoje hospody, poznají se podle těch kuřáků, přes které se prodíráte po chodníku. Hlavně, že kašpaři v PS dostali zaplaceno...
27.6. | 19:24 Jan Gavalec
1
Náhlasit nevhodný komentář
já jenom čekám kdo první podá žalobu na stát o vrácení peněz za vybudování oddělených kuřáren a myslím si že to muselo stát dost peněz a teď je jim to na fekální hmotu
22.6. | 15:31 stanislav7777
3
Náhlasit nevhodný komentář
nekuřáci mate co jste chtěli!!!
20.6. | 13:37 jhena
4
Náhlasit nevhodný komentář
zákonodárci by si měli uvědomit, že idealistický svět, jak si ho vysnili, je minulostí, snaží se vymítit něco, čemu ani sami nerozumí, kdyby tomu rozuměli, tak odstaví na vždy fabriky na cigarety a je jendou pro vždy po problému, vymítit všechny škodliviny skrátka již ze stavu věci nejde jen tak
20.6. | 13:18 jhena
4
Náhlasit nevhodný komentář
a co jste si mysleli, že ti kuřáci budou dělat? pár jich třeba přestane kouřit, ale ostatní budou venku hulit, když to nejde uvnitř, zakažte jezdit autobusum na autobusák, protože jim nejde z výfuků čistý vzduch a vedle je škola, stejná situace, jen jiný materiál, budou vám stát před okny zrovna tak
20.6. | 10:35 fluidstress
0
Náhlasit nevhodný komentář
No jsem rád že jsem přstal kouřit. Nejlepší je přestat kouřit okamžitě a nic si nenamlouvat, včera bylo pozdě. já přestal tak na desátý pokus až s programem od mé zdravotní pojišťovny ozp "Stop Kouření" díky tomu jsem přestal a mohu vřele doporučit.
19.6. | 11:44 Veselej Hafík
3
Náhlasit nevhodný komentář
Ukradeny Trotl děláš čest svému jménu.
19.6. | 09:27 Tony
-9
Náhlasit nevhodný komentář
Bohumír Panuš,ty paskvile tento zákon již platí v celé západní Evropě.A jenom u nás se stále nemohou kuřáci ztotožnit s tím že i nekuřáci jsou lidi.Kuřák je nemocný slaboch,nevyrovnaný člověk.
19.6. | 09:22 Tony
-5
Náhlasit nevhodný komentář
Jak jsem vypozoroval ti co ve velkém navštěvují různé nálevny s alkoholem jsou většinou smradlavý kuřáci.Kouří venku s nadějí že se zákon zruší a oni zase se nastěhují tam odkud je vyhnali.To jsou lidi kterým na zdraví nezáleží a i kdyby cigarety zdražili o 1000% budou hulit ty smrady dál.
19.6. | 08:31 truthwillprevail
17
Náhlasit nevhodný komentář
Čekal někdo něco jiného?
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme