Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 11.1. 2016 16:15
SMRT LEGEND

SOUMRAK VELIKÁNŮ: Rakovina kosí hvězdy hudebního nebe

David Bowie, Carey Lander, Lemmy Kilmister
Zdroj: tn.cz / profimedia.cz

Rok 2015 si vyžádal smrt hned několika legend hudební scény, důvod jejich odchodu byl pokaždé stejný. Rakovina.

Bylo to tak loni a letošní rok pokračuje stejným trendem. Poslední obětí zákeřné rakoviny se stal legendární britský zpěvák, hudebník, herec a performer David Bowie. Se zlou nemocí tajně bojoval rok a půl, rakovina zvítězila je 2 dny poté, co zpěvák oslavil své 69. narozeniny, ke kterým mu vyšlo album Blackstar.

 

15

GALERIE: David Bowie

Zdroj: Profimedia

David Bowie - 1

Hodnocení:

 

O svém smíření se smrtí zpívá i v posledním songu Lazarus, který začíná veršem : "Podívej se nahoru, jsem v nebi... teď už mě každý zná...Nemám už co ztratit...Víš, budu volný... jako ten ptáček támhle.... hele, není úplně jako já?..."

 

 

 

Smutná zpráva přišla jen pár dní na to, co tatáž zákeřná choroba zabila další hudební legendu, frontmana heavymetalové skupiny Motörhead Lemmyho Kilmistera.

 

O agresivní rakovině se dozvěděl jen dva dny před svou smrtí. Zemřel 28. prosince 2015, jeho pohřeb v přímém přenosu se konal v sobotu 9. ledna. Skupina se rozhodla po smrti Lemmyho ukončit činnost, koncert, který měl být v únoru v Praze, se nekoná.

 

15

GALERIE: Pohřeb Lemmyho

Zdroj: Profimedia

Pohřeb Lemmyho - 4

Hodnocení:

 

V říjnu vzácná rakovina krve zabila zpěvačku a klávesistku skotské indie kapely Camera Obscura Carey Landerovou. Bylo jí pouhých 33 let.

 

S rakovinou (mízních uzlin) nyní statečně bojuje i přední český zpěvák Karel Gott. Svým fanouškům se naposledy ozval o Vánocích, kdy jim popřál klidné prožití svátků.
 

 

hel TN.cz