Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 4. 8. 2017
anketa souhlasili byste?

Firma dala zaměstnancům do těla mikročip. Zatím dobrovolníkům

mikročip
Zdroj: Profimedia
Zaměstnanci firmy se nechali očipovat

Společnost, která sídlí v americkém Wisconcinu, jako první začala implantovat mikročipy svým zaměstnancům. Dobrovolně je dostalo 50 lidí.

Anketa

Souhlasili byste s umístěním čipu do těla?

Hlasovalo 6402 lidí.
Mikročipy byly pracovníkům umístěny do oblasti mezi palcem a ukazováčkem a svým nositelům umožní rychle provádět řadu každodenních úkonů. Když nyní přicházejí do práce, tak jim stačí pouze přiložit ruku ke čtečce.

 

Mikročip má mnohem více funkcí. "Technologie může řídit vše – nákupy v našem obchodě, otevírání dveří, používání kopírek, přihlašování do kancelářských počítačů, sdílení vizitek a ukládání lékařských a zdravotních informací," řekl majitel společnosti Todd Westby.

 

 

Pro hodně zaměstnanců to byl ze začátku "děsivý nápad". Nakonec s tím souhlasila více než polovina z nich. Mikročipy neobsahují žádný GPS modul a jsou chráněny proti hackerům. "Pravděpodobnost, že se do nich nabouráte, je téměř nulová, protože nejsou připojeny k internetu," dodal muž.

 

"V podstatě jediným způsobem, jak se k nim dostat, je vyříznout je z ruky," vysvětlil s tím, že mikročip dostane i jeho žena a dítě. Pokud se někdo ze zaměstnanců rozmyslí, tak si ho může nechat z ruky vyjmout.

 

Majitel firmy tvrdí, že další společnosti, které o čipech také uvažují, je musí maximálně zabezpečit. Názory odborníků na mikročipy se různí.

 

Podle některých je "mnohem větším čipem" mobilní telefon, který lidé nosí také každý den u sebe. Ty jsou totiž připojeny na internet a mohou člověka například vystopovat. Podle jiných by to majitel žádné firmy neměl vyžadovat.

ham TN.cz