Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 4. 8. 2017
anketa souhlasili byste?

Firma dala zaměstnancům do těla mikročip. Zatím dobrovolníkům

mikročip
Zdroj: Profimedia
Zaměstnanci firmy se nechali očipovat

Společnost, která sídlí v americkém Wisconcinu, jako první začala implantovat mikročipy svým zaměstnancům. Dobrovolně je dostalo 50 lidí.

Anketa

Souhlasili byste s umístěním čipu do těla?

Hlasovalo 6397 lidí.
Mikročipy byly pracovníkům umístěny do oblasti mezi palcem a ukazováčkem a svým nositelům umožní rychle provádět řadu každodenních úkonů. Když nyní přicházejí do práce, tak jim stačí pouze přiložit ruku ke čtečce.

 

Mikročip má mnohem více funkcí. "Technologie může řídit vše – nákupy v našem obchodě, otevírání dveří, používání kopírek, přihlašování do kancelářských počítačů, sdílení vizitek a ukládání lékařských a zdravotních informací," řekl majitel společnosti Todd Westby.

 

 

Pro hodně zaměstnanců to byl ze začátku "děsivý nápad". Nakonec s tím souhlasila více než polovina z nich. Mikročipy neobsahují žádný GPS modul a jsou chráněny proti hackerům. "Pravděpodobnost, že se do nich nabouráte, je téměř nulová, protože nejsou připojeny k internetu," dodal muž.

 

"V podstatě jediným způsobem, jak se k nim dostat, je vyříznout je z ruky," vysvětlil s tím, že mikročip dostane i jeho žena a dítě. Pokud se někdo ze zaměstnanců rozmyslí, tak si ho může nechat z ruky vyjmout.

 

Majitel firmy tvrdí, že další společnosti, které o čipech také uvažují, je musí maximálně zabezpečit. Názory odborníků na mikročipy se různí.

 

Podle některých je "mnohem větším čipem" mobilní telefon, který lidé nosí také každý den u sebe. Ty jsou totiž připojeny na internet a mohou člověka například vystopovat. Podle jiných by to majitel žádné firmy neměl vyžadovat.

ham TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

4.8. | 10:03 suffa
16
Nastřelit mikročipem měla ta hitlerka všechny migranty, než je sem bezhlavě ...
4.8. | 18:28 Jens Trolič
0
Já bych uvítal aspon jeden Chip s GPS ... . .. pro psa . . .
14.8. | 21:06 tomáš fuk
0
Náhlasit nevhodný komentář
to muže dovolit tak člen jedličkova ústavu ale jak víme je to amerika země hlupáků a úchyláků
4.8. | 18:28 Jens Trolič
0
Náhlasit nevhodný komentář
Já bych uvítal aspon jeden Chip s GPS ... . .. pro psa . . .
4.8. | 16:24 Vojta Také
4
Náhlasit nevhodný komentář
Zvykejme si. Je to otázka času a bucoucnosti, kdy bude čipování lidí běžné. A bude v tom i OP atd.
4.8. | 13:23 lenka nováková
2
Náhlasit nevhodný komentář
suffa- Nemělo tam být spíš lidumilka? Kdyby to byla hitlerka, tak jsou všichni dávno v luftě komínem :-)
4.8. | 10:32 truthwillprevail
9
Náhlasit nevhodný komentář
Mikročipy se budou rozšiřovat, stejně tak jejich funkce. Za nějaký čas se zavede že to bude muset mít každý zaměstnanec, podmínka. Později to budou mít pomalu všichni, kvůli údajné bezpečnosti. A´ž si na to lidé zvyknou, bude to povinné. Konspirační teorii věřím.
4.8. | 10:30 truthwillprevail
6
Náhlasit nevhodný komentář
Někdo si může myslet že jsem blázen ale udělejte si zpětnou vazbu všech kroků, které vedly k omezené svobody. Vždy k tomu vedl argument že se jedná o bezpečnost, nejlépe to svádějí na terorismus. Upozornil na to americký politik Ron Paul a mnoho dalších.
4.8. | 10:29 truthwillprevail
5
Náhlasit nevhodný komentář
Konspirační teorie o mikročipech vznikla ještě dříve než vůbec tahle technologie byla na trhu, jinak řečeno obyčejní lidé o takové technologii ani nevěděli. Je to poslední meta kdy nám budou chtít vzít svobodu. CIA má dnes hned několik dalších projektů.
4.8. | 10:29 truthwillprevail
7
Náhlasit nevhodný komentář
Problém je v tom, že mikročipy nemusí mít GPS modul. Uvedu příklad, platební karta taky nemá GPS modul a když sní zaplatíte, nebo si vyberete peníze hned policie má informaci kde se osoba nachází. Konspirační teorie se naplňuje, Klaus na to upozorňoval už dávno.
4.8. | 10:03 suffa
16
Náhlasit nevhodný komentář
Nastřelit mikročipem měla ta hitlerka všechny migranty, než je sem bezhlavě pustila! To jediný by bylo velkým přínosem těchto mikročipů!
4.8. | 10:03 Ukradeny Trotl
3
Náhlasit nevhodný komentář
Ono to začíná kolikrát drobností. Zaměstnavatel na Vás tlačí ať děláte přesčasy, ale peníze: https://goo.gl/iKiiV3 tomu jaksi neodpovídají. No a pak děláte a děláte a "medvěd" se prostě krájí. Až jednou zjistíte, že nemáte ani peníze, ani práci, jste neMOCní a kolem jsou lidi co mají. A ...
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme