Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 27.2. 2018 13:39
problémy ve vítkovicích

Lidé ze strojíren zuří: Firma nemá na mzdy, dluží jim 25 milionů

Zdroj: TV Nova

Vítkovické strojírny jsou bez peněz - nemají na mzdy a všech 620 zaměstnanců dosud nedostalo výplatu za leden. Jen na jejich odměny by firma potřebovala minimálně 11 milionů korun. Navíc hrozí zastavení celé výroby.

Vypjatá situace kolem mezd zaměstnanců Vítkovických strojíren začala gradovat na konci minulého týdne. Majitelé firmy měli totiž zaměstnance upozornit, že své mzdy nedostanou ani toto pondělí.

 

Podle majitelů firmy za nedostatkem provozních peněz pro zaměstnance je skutečnost, že banky nechtějí nové společnosti půjčit. Prý se obávají žaloby, kterou na svou původně dceřinou společnost podala dnes už bývalá mateřská firma Vítkovice.

 

 

Vítkovický holding požaduje zrušení smlouvy o prodeji své dceřiné firmy v konkurzu, protože podle něj při prodeji nastaly chyby. Zastavení výroby se obává předseda Základní organizace Odborového svazu KOVO Ocelové konstrukce Lubomír Mišun. Podle něj je poslední termín pro výplatu čtvrtek 1. března. Na mzdy za leden včetně odvodů státu firma potřebuje sehnat zhruba 25 milionů korun.

mom/Lucie Cochlarová TN.cz
Reklama