Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 8.1. 2018 17:47
Neuvěřitelná zima

Zamrzlo moře, na Havaji sněží! USA dál svírají extrémní mrazy

Zdroj: APTN

Už více než týden svírá severovýchod Spojených států mrazivé počasí. Teploty místy klesají desítky stupňů pod bod mrazu a sněží i na Havaji. U pobřeží na Cape Cod dokonce zamrzlo moře.

Zamrzlé moře i Niagarské vodopády, sníh na Havaji a teploty hluboko pod bodem mrazu. Takové počasí už více než týden panuje na severovýchodě USA. Extrémní zima už si vyžádala dvacet mrtvých. Píše o tom portál Daily Mirror.

 

Nejhorší situace panuje ve státě Massachusetts, kde poblíž mysu Cod dokonce zamrzlo moře. U pobřeží se zformovaly obrovské masy ledu a sněhu, které připomínají ledové vlny. Led sahá několik desítek metrů od vnitrozemí.

 

Ještě neobvyklejší je v současnosti počasí na Havaji. Dovolenkový ráj totiž o víkendu pokryl sníh! Fotky z ostrova ukazují třeba i zasněženou sopku Mauna Kea a další části přírodní rezervace.

 

14

GALERIE: Sníh na Havaji a zamrzlé moře

Zdroj: Profimedia

Zamrzlé moře v USA - 1

Hodnocení:

 

Spojené státy zasáhla v minulých dnech extrémně silná cyklóna, které se přezdívá "cyklónová bomba". Mrazivé počasí způsobuje v současnosti problémy stovce milionů Američanů. Kritická situace je kromě Massachusets také v Nové Anglii, Ohiu, Missouri nebo Pensylvánii.

 

 

Úřady varují, aby lidé příliš nevycházeli, případně se opravdu dobře chránili - kůže podle nich může zmrznout během pár minut. Pocitová teplota klesá k minus 70 stupňům Celsia. Ani to ale některé neodradí od sněhových radovánek.

 

Obyvatelé přímořských oblastí mluví o žralocích zmrzlých na kost, které oceán vyplavil na břeh. Jinde zase na ulicích lidé nacházejí zmrzlé psy.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova:

epa TN.cz