Aktualizováno 16.6. 2017 22:24
srovnání se Sobotkou

Zaorálek je větší soupeř, demagog a umí lépe lhát, myslí si Babiš

Zdroj: TV Nova

Hlavní tváří sociální demokracie pro nadcházející volby do poslanecké sněmovny je Lubomír Zaorálek. Muž, který má zastavit pád strany, postavit se do čela a stát se protivníkem Andreje Babiše a jeho hnutí ANO. A podle politologů šanci má. Hnutí ANO podle nich nemá pevnou voličskou základnu a Zaorálek by mohl některé přilákat. Andrej Babiš připouští, že Zaorálek je silnější soupeř, než byl Sobotka, ale ztráty voličů se prý ani trochu nebojí.

Nový volební lídr sociálních demokratů Lubomír Zaorálek je podle Andreje Babiše těžším soupeřem, než jakým byl Bohuslav Sobotka. "Je to větší demagog, než je pan Sobotka, umí také lépe lhát, určitě je schopnější rétor, je 27 let v politice," myslí si Andrej Babiš.

 

Podle politologů nemá ANO za své krátké působení na politické scéně pevnou základnu voličů a Lubomír Zaorálek by tak některé mohl dostat na svou stranu. "Voliči mohou velmi přecházet k nějakým jiným alternativám, stejně jako se mohou rychle nabalit, tak mohou stranu i opustit," vysvětlila politoložka Vladimíra Dvořáková.

 

"Nemyslím si to, sociální demokracie se ukázala jako klientelistická a zkorumpovaná strana, to vidíme u paní Valachové," reagoval Babiš.

 

 

Nový volební lídr ČSSD zatím nechce volební témata ani způsob, jakým se chystá voliče oslovit, komentovat. "Určitě se něco změní, ale já bych byl rád, kdybych to mohl první říct straníkům a těm, kteří se tady sejdou v sobotu," zdůvodnil Zaorálek.

 

Mezi oběma lídry dochází k častým slovním soubojům. Naposledy se Zaorálek obul do Babiše, když se jednalo o jeho odvolání z postu ministra financí. Babišův projev přirovnal k rodinné historce o pánovi v tramvaji, který se vyzvracel jinému cestujícímu do klína.

 

"'Pane, podívejte se, proboha, podívejte se, co jste udělal?! Vždyť vy jste čuně!' A ten dotyčný mu na to řekne: 'Já že jsem čuně? Podívejte se na sebe, jak vy vypadáte!' Přiznám se, že to je asi tak ta situace, ve které si připadám po sněmovním projevu ministra Andreje Babiše," přirovnával Zaorálek.

 

Podle politologů jsou ale takové souboje rizikem především pro Lubomíra Zaorálka. "Někdy se nechá unést k trochu unáhlenému výroku, což by mohlo jeho konkurentům ve volební kampani nahrát. Hnutí Ano bude připraveno takové momenty využívat," myslí si Jan Hercman.

 

 

Volební kampaně obou stran mohou přinést ještě hodně slovních přestřelek. V tom jsou si Lubomír Zaorálek a Andrej Babiš hodně podobní. "V momentě, kdy už to začne nabírat takových rozměrů nenávisti, takovýho, že už si člověk říká, tohle nemám zapotřebí sledovat, tak to může být kontraproduktivní," doplnila Dvořáková.

 

Sociální demokraté by volební program mohli představit možná už zítra. Hnutí ANO s ním počká až do září.
 

TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

16.6. | 21:59 lucielucina
20
Zaorálek nic nezachrání, patří do stejné garnitůry jako ostatní zkorumpovaní ...
17.6. | 06:40 josefvyskoc
-11
zvorálek...volím čssd, neni co resit ...
24.6. | 17:23 koxkum
2
Náhlasit nevhodný komentář
Babiš si jmenováním Zaorálka může jen mnout ruce,destrukce volebních preferencí ČSSD tato osobnost nemůže zastavit.Tu mohou zastavit jen činy - ne kecy.A on není muž činu ,ale stejný kecal jako jeho předchůdce ,ne li horší a průhlednější.Možná jim to někdy dojde.
17.6. | 16:21 Milos Trasimi
-1
Náhlasit nevhodný komentář
A nejen já.
17.6. | 16:21 Milos Trasimi
-1
Náhlasit nevhodný komentář
A zkuste říct Čechovi pravdu nebo ze jste chytřejší a vzdělanější než oni a v tom okamžiku se stanete jejich smrtelným nepřítelem.A to se týká kohokoliv.V tom mám letité a bohaté zkušenosti z minulosti i tady.
17.6. | 16:19 Milos Trasimi
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Důkaz? Třeba takový Hejtmanek Nemergut a barthez.Tvrdili ze nikdo me nezná a nikdo o me nic neví.A pak to začalo.Ze jsem socka fetuji chlastam sukam kozy atd atd.A vůbec jim nevadí ze jsem abstinent chodim do prace a vidím jací jsou Češi lháři.
17.6. | 16:04 Milos Trasimi
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Možná tím chtěl Stbabis naznačit ze on je Slovák a Zvoralista Cech.Každý přece ví ze nikdo nemá lepší talent pro lži fabulace a vymysly jako Češi.V tom jsou neprekonatelni.
17.6. | 15:04 Milos Trasimi
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Sasku.Občas ale reknes pravdu.Omylem ze ano?
17.6. | 15:03 Milos Trasimi
-2
Náhlasit nevhodný komentář
alanaldik.Poprvé rozumný názor.Ale musíš to taky říci tvemu tatickovi ing.Miloši Slivovy.I když tinebude věřit důležité je to že mu reknes pravdu do oči.A pravda zvítězí.Co Pravdo?
17.6. | 14:59 Milos Trasimi
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Do piice s nimi.
17.6. | 14:59 Milos Trasimi
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Už mám plně zuby toho na co si tady hrajou když jsem viděl a četl co jsou ve skutečnosti zač.Lidsky povl si hraje na osvoboditele a V.I.P
17.6. | 14:57 Milos Trasimi
-1
Náhlasit nevhodný komentář
A mnoho jiných věci.Stačí se zeptat.
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme