Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 18. 9. 2017
musel do nemocnice

Zaorálek promluvil o nehodě: Z auta se kouřilo a všude byla krev

Zdroj: TV Nova

Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek se v pondělí na jednání vlády rozpovídal před novináři o své páteční nehodě. Šéf diplomacie při ní utrpěl zranění hlavy a musel do nemocnice. Na srážku s druhým autem si ale příliš nepamatuje.

Nehoda se stala v pátek večer nedaleko Lechovic na Znojemsku. Vládní limuzína se srazila s protijedoucím mercedesem. Ministr z nehody vyvázl s lehkým zraněním hlavy a ještě ten den ho propustili z nemocnice do domácího léčení.

 

Ministr na úvod poděkoval brněnským záchranářům a lékařům traumatologie v nemocnici v Bohunicích za to, jak rychle mu pomohli. V první chvíli se prý vůbec nestaral o to, že se uhodil do hlavy. "Člověk se zajímá spíš o ty kolem sebe," popsal ministr.

 

Když pak zjistil, že je celý od krve, teprve si uvědomil, že sám není v pořádku. "Měl jsem dojem, že ostatní jsou v pořádku, ale u sebe jsem si nebyl jist," řekl. Limuzína po střetu s protijedoucím autem odletěla do pole. Naštěstí jí v cestě nestál žádný strom.

 

 

"Z auta se kouřilo, takže jsme na sebe volali, že musíme ven. Já jsem si pak všiml, že jsem od krve a nahmatal jsem si díru v hlavě," vzpomínal politik. Lékaři Zaorálkovi doporučili klidový režim. Nějakou dobu ještě nebude sportovat a plavat. "Jinak se to ale hojí dobře, ani to nebolí," dodal.

 

K tomu, jak se nehoda přesně stala, se ministr vyjadřovat nechtěl. Řekl jen tolik, že v té chvíli předjížděli. Popsal, že během nehody byl připoutaný, jestli ale měli zapnutý maják, si vybavit nedokázal. On sám si v okamžiku nehody četl, takže neviděl, co se děje kolem něj.

 

"Zaplať pánbůh se toho zase tolik nestalo. Podobných nehod se stává na českých silnicích spousta," řekl s tím, že událost nechce dál rozpitvávat.

 

Podívejte se na reportáž z Televizních novin:

lud TN.cz