Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 5.8. 2017 10:27
hrozí jim 15 let

Kvůli požáru kostela obvinili tři muže, jednomu ještě nebylo 18 let

Zdroj: TV Nova

Policie v souvislosti s požárem historického kostela v Třinci-Gutech obvinila tři muže. Stíhání jsou za trestný čin obecné ohrožení. Jeden z obviněných je mladistvý. Hrozí jim trest až 15 let vězení.

Kostel ze 16. století, který v noci na středu lehl popelem, s největší pravděpodobností někdo zapálil. Policie už obvinila tři muže. Oznámila to na dnešní tiskové konferenci. Už včera policisté potvrdili, že kvůli zapálení kostela zadrželi dva muže.

 

"Obvinili jsme tři osoby, dvě plnoleté, jednu mladistvou. Jednalo se o úmyslný trestný čin a budeme jednat o jejich vzetí do vazby," uvedl ředitel policie Tomáš Kužel.

 

Dřevěný kostelík vzplál krátce po úterní půlnoci. Na místo vyrazilo deset jednotek hasičů. "Při jejich příjezdu již kostel silně hořel. Oheň dostali hasiči pod kontrolu za necelou hodinu, do středečního rána pokračovalo dohašování, když u požářiště zůstala místní jednotka Třinec-Guty," sdělil mluvčí hasičů Petr Kůdela.

 

15

GALERIE: Unikátní kostel lehl popelem

Zdroj: Profimedia

Kostel v Gutech

Hodnocení:

 

 

Hasiči už krátce po incidentu sdělili, že nikdo při požáru naštěstí nebyl zraněn. Cenná historická památka s mnohým původním vybavením a obrazy z první poloviny 16. století prošla před několika lety (2012-2014) rekonstrukcí za několik milionů korun.

 

mom TN.cz