Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 11.2. 2018 21:28
Trestní stíhání

Žárlivec, který napadl ve škole těhotnou expřítelkyni, je ve vazbě

Zdroj: TV Nova

Soudce poslal v neděli do vazby jedenadvacetiletého mladíka, který napadl ve čtvrtek přímo ve škole v Plzni svou přítelkyni. Mlátil ji, ačkoliv věděl, že je dívka těhotná. Policisté ho obvinili ze tří trestných činů. Teď mu hrozí, že ve vězení stráví až pět let.

Mladíka policisté podezřívají z trestných činů ublížení na zdraví, výtržnictví a krádež. Trestní stíhání policejní komisař zahájil v pátek. Státnímu zástupci dal podnět k podání návrhu na vzetí do vazby. Ten v neděli soud akceptoval a mladík bude na proces čekat v cele.

 

"Za trestné činy ublížení na zdraví, krádež a výtržnictví mu v případě, že bude uznán vinným, hrozí trest odnětí svobody až na pět let," prozradila mluvčí plzeňských policistů Hana Kroftová.

 

K útoku na studentku došlo ve čtvrtek před polednem na Střední odborné škole profesora Švejcara v Plzni. "V inkriminovanou dobu přišel jako návštěva jednadvacetiletý muž za svoji přítelkyní. Studentku v době přestávky oslovil ve třídě, ze které spolu odešli do jiných prostorů školy," popsala začátek incidentu policejní mluvčí Kroftová.

 

Mladík pak dívce vytáhl z kapsy její mobil, odmítal ji ho vrátit a nakonec dívku napadl a několikrát praštil. Útočil i přesto, že dobře věděl, že je jeho přítelkyně těhotná. Záchranáři ji po útoku odvezli do nemocnice, naštěstí dívka vyvázla bez větších zranění a byla převezena jen na pozorování.

 

 

 

Spolužáci TV Nova řekli, že důvodem útoku byla žárlivost. Dívka se s mladíkem měla krátce před čtvrtečním útokem rozejít, to ale dotyčný odmítal akceptovat.

 

Potom, co na místo svědci zavolali policii, měl mladík vyskočit oknem a měl se snažit utéct. Dlouho ale před policisty neprchal, chytli jej přibližně po 20 minutách.

 

Podívejte se na reportáž o napadení ve škole:

vbo TN.cz