Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.9. 2017 13:22
Planý poplach

Barcelonu vyděsila podezřelá dodávka, evakuovali známý chrám

Zdroj: TV Nova

Velká policejní operace proběhla v úterý večer v centru španělské Barcelony. Policisté evakuovali známý chrám Sagrada Família. Důvodem byla podezřelá dodávka zaparkovaná přímo u známého chrámu. Bomba se v ní naštěstí nenašla.

Policie okolo známého chrámu postaveného podle plánů architekta Antonia Gaudího vytyčila ochrannou zónou zabírající několik bloků, kam nikoho nepouštěla. Uzavřena byla také přilehlá stanice metra.

 

Svědci vypověděli, že viděli policejní hlídky, jak kontrolují koše v blízkosti barcelonské dominanty. Protiteroristická jednotka na twitteru potvrdila, že v okolí katedrály Sagrada Família probíhá rozsáhlá protiteroristická operace.

 

Policisté kontrolovali dodávku parkující blízko katedrály. Uvnitř by se měl nacházet podezřelý předmět. Na místo zamířili i policejní pyrotechnici.

 

 

"Kontrolujeme okolí Sagrada Família coby součást protiteroristické operace. Okolí jsme uzavřeli. Dbejte pokynů policie," vyzvalo policejní velitelství na twitteru. Následně obyvatele Barcelony, kteří u chrámu žijí, vyzvali policisté, aby neopouštěli své domovy a zároveň také nechodili spát.

 

V půl desáté večer ale katalánská policie na svém oficiálním twitterovém účtu informovala, že šlo o planý poplach a žádná bomba se nenašla.

vbo TN.cz