Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 22.3. 2017 12:56
Dlouhý výpadek

Záškrt, černý kašel, tetanus a dětská obrna: Vakcína došla!

Zdroj: TV Nova

Desetileté děti běžně chodí k lékaři, kde dostanou důležitou vakcínu, která je chrání před záškrtem, tetanem, černým kašlem a dětskou obrnou. Jenže teď tahle důležitá vakcína zkrátka není.

Očkovací látka Boostrix Polio nejenže došla, ale vše nasvědčuj tomu, že ji lékaři nebudou mít k dispozici řadu měsíců, minimálně do konce roku 2017.


A adekvátní náhrada není k dispozici, takže dokud výrobce znovu nenastartuje dodávky vakcíny, děti, které mají být očkované, zůstanou nechráněné, píše středeční MFDNES.


"Ještě nikdy nešlo o tak dlouhý výpadek vakcíny, za kterou není náhrada, z povinného očkovacího kalendáře," cituje deník Romana Chlíbka z České vakcinologické společnosti.Chybějící očkování může způsobit problémy nejen přímo dětem, ale i jejich rodičům. Ti totiž budou mít problémy o velkých prázdninách, na letní tábory totiž smějí jen řádně očkované děti.

pez TN.cz

Diskuze

19.4. | 13:22 Lucie
0
Náhlasit nevhodný komentář
Ze by nam to nejak vadilo, se rict neda... Spis by se mel celkove zmenit ockovaci kaledar... Stejne je spolehlivost vakcin naprosto neprukazna a ty nemoci nejsou ani zdaleka tak nebezpecne jako samotna vakcina... Je to jen velky business pro par jedincu, ktere vubec nezajima, kolik deti to poskodi..
23.3. | 09:58 sigr
0
Náhlasit nevhodný komentář
Jo, jo, pozdě bika honiti. Západní pokritectví je nakažlivější než mor a cholera.
22.3. | 10:20 haha33
8
Náhlasit nevhodný komentář
zlatí komunisti, tehdy se ještě plánovalo a lidi mysleli a pracovali....
22.3. | 08:49 Jaromír Pokorný
9
Náhlasit nevhodný komentář
Zlatí komunisti............!