Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 21. 3. 2017
GALERIE roky prázdný

Zašlá krása hotelu: Vypadá, jako kdyby ho opustili ve spěchu

Opuštěný hotel
Zdroj: Profimedia
Hachijo Royal hotel

Hotel v Japonsku se kdysi těšil velké oblibě. Teď už tam najdete jen hromadu harampádí a podlahy plné kapradí. Podívejte se, jak se na "strašidelném" hotelu podepsal čas.

Hachijo Royal hotel se v minulosti těšil velké oblibě, nyní se o něm mluví jako o "strašidelném místě". Resort, který se nachází na ostrově Hachijojima, byl slavnostně otevřen v roce 1963.

 

Dříve perfektně uklizené místnosti jsou plné odpadků, hračky jsou poházené po zemi, jako kdyby děti utekly ve spěchu někam pryč a nemohly si odnést i oblíbené plyšáky.

 

19

GALERIE: Opuštěný hotel

Zdroj: Profimedia

Opuštěný hotel - 1

Hodnocení:

 

I kanceláře nikdo nevystěhoval. Kromě dokumentů je na stolech i elektronika, kterou mohli majitelé hotelu dříve prodat. Nejen počítače, ale také například sušičky na prádlo, pračky a televizory se povalují zaprášené v hotelu, ve kterém příroda už žije vlastním životem - v pokojích roste po podlaze kapradí a jiné rostliny.

 

 

Hachijo Royal hotel byl v době svého otevření jedením z největších hotelů v Japonsku. Návštěvníky lákala především lokalita, resort má ve svém okolí krásnou přírodu a černý vulkanický písek.

 

I tyto lákadla přestala být po 30 letech fungování dostatečně zajímavá a o pobyt drasticky upadl zájem. V roce 2006 hotel uzavřeli. Opuštěné místnosti nyní lákají fotografy, kteří na místo jezdí pořizovat unikátní záběry. Některé z nich uvidíte v naší galerii.

has TN.cz