Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 11. 7. 2017
Doberou se pravdy

Zastánci Petra Kramného zuří: Patologové neodebrali dost vzorků

Petr Kramný - důkazy
Zdroj: tn.cz / profimedia.cz

Spolek Šalamoun, který je přesvědčený o nevině Petra Kramného, odhalil další zarážející skutečnost. Ostravští patologové, kteří po převozu těl z Egypta Moniku a Klárku pitvali, neodebrali dost vzorků! A to i přesto, že vzorek odebraný ze srdce je klíčovým důkazem. V Ostravě je z Moničina srdce jen jeden jediný!

Zástupci spolku Šalamoun dlouho usilovali o to, aby jimi oslovení odborníci mohli prohlédnout nekroptický materiál odebraný při pitvě Moniky a Klárky. Opakovaně uváděli, že jim v přístupu brání přednosta Ústavu soudního lékařství v Ostravě Igor Dvořáček. Celá kauza se dokonce dostala až na půdu Poslanecké sněmovny, kde poslankyně Jana Černochová interpelovala ministra spravedlnosti Roberta Pelikána.

 

Ten uvedl, že neexistuje právní důvod, který by měl znalcům v přístupu ke vzorkům bránit a pokud by ÚSL v Ostravě nerespektoval výzvu k vydání materiálu ke zkoumání, mohl dostat pokutu až do výše 50 tisíc korun. Následně Ústav znalcům konečně přístup ke vzorkům umožnil.

 

Ti měli podle místopředsedy spolku Šalamoun Václava Peričeviče odhalit, že Monika a Klárka na selhání srdce po zásahu elektrickým proudem nezemřely. Bližší podrobnosti ale zatím spolek Šalamoun odhalit nechce. Poukazuje ovšem na další závažné skutečnosti.

 

"Při předávání nekroptického materiálu znalcům nastal neuvěřitelný šok, protože bylo zjištěno, že existuje pouze jeden jediný řez srdce Moniky Kramné, protože víc řezů v ÚSL Ostrava nepořídili!" zlobí se místopředseda spolku Václav Peričevič.

 

 

Spolek o tom mluvil s několika odborníky a ti se podle Peričeviče shodli, že je to naprosto nedostatečné množství vzorků pro stanovení závěrů. A to v situaci, kdy patologové při pitvě nedokázali stanovit příčinu úmrtí. Ze srdce Klárky Kramné odebrali patologové Marek Dokoupil a Margita Smatanová jen dva vzorky.

 

"U myokardu by měl být odebrán vzorek z každého oddílu srdce, tzn. z přední stěny, zadní stěny, obou komor a nejméně ještě jeden preparát," tvrdí spolek Šalamoun. Poukazuje na to, že znalci ještě "dokázali" fotografii vzorku srdce omylem vložit do jiné složky. "Dnes, při vědomosti toho, že existují celkem jen 3 vzorky, lze toto považovat za obdivuhodný omyl," dodal Peričevič.

 

 

Údajnou manipulaci s důkazy vyšetřovala i policie, dospěla ale k závěru, že šlo o nedbalost, nikoliv o úmysl, a že to nemělo vliv na výsledek soudního stání. S tím zastánci Petra Kramného nesouhlasí.

 

Spolek poukazuje také na rozdílný přístup, jaký ke vzorkům měli znalci obžaloby a znalci obhajoby. "Znalci obžaloby měli možnost nekroptický materiál prohlédnout na svých pracovištích, na svých zařízeních a s týmem svých spolupracovníků. Měli možnost pořízení dalších řezů a zejména měli možnost nekroptický materiál si znovu prohlédnout třeba s odstupem několika dnů," uvedl Peričevič s tím, že znalci obhajoby tuto možnost neměli, nemohli si pořídit další řezy a vzorky mohli zkoumat jen v Ostravě.

vbo TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

11.7. | 15:59 cezar8
13
jhena ......a že to nemělo vliv na výsledek soudního stání, je zapotřebí ...
11.7. | 15:34 jhena
-10
manipulaci s důkazy vyšetřovala i policie dospěla ale k závěru, že šlo o ...
17.7. | 15:58 novus
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Podle neoficialnich zdroju bude Kramny brzy propusten..Veci se bude zabyvat Mezinarodni soud pro lidska prava .Vubec stavem cele Ceske justice ktera je ovladana mafii...Proc nam tohle media taji?
14.7. | 14:42 novus
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Jusa...ktery zivocich nejrychleji ztraci na vaze?? No zenska!! Rano je to krava, odpoledne slepice a vecer broucek! Blbule by mohla vypravet... To jen tak pro zasmani!!
14.7. | 14:31 novus
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Kdepak Jusa, o Kramnem bude diskuze az po rozhodnuti US nebo te instance kam to postupuje..Sis nevsimla ze predmetem diskuze jsi tu predevsim ty? A tve vtipne prispevky?
14.7. | 14:00 Jusa123
2
Náhlasit nevhodný komentář
Když sis musel odpočinout protože už toho na tebe bylo moc,tak ani nevíš kde jsi a o čem je řeč.Jsi na diskusi o Kramném,ne o Juse,čemu věříš je tvoje věc a mě to nezajímá,tak dej pokoj.
14.7. | 12:48 novus
-2
Náhlasit nevhodný komentář
JUsinko, co je?
14.7. | 12:22 novus
-2
Náhlasit nevhodný komentář
JUsa! Ze Petr treba "Vrazdu " spachal jedem bych mohl uverit,,ale tu bachorku o "Mordu elektrinou" , no , to muze uverit jedine hlupak, ceskej "Znalec" a blondyna..Uz rozumis memu dotazu?
14.7. | 12:18 novus
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Jusa! Neboj, ja vas sledoval, proste mne "demokraticky " blokli..ALe ja se te ptal jestli jsi blondyna?
14.7. | 12:08 Jusa123
2
Náhlasit nevhodný komentář
Kdyby tě pustili dříve mohl sis poslechnout a dokonce zeptat experta na fugu a Ježíka,ale klidně si to přečti je to předešlý článek.
14.7. | 11:20 novus
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Jusa! Cekam odpoved! A celou vetou! Rad si poslechnu "Experta"!
14.7. | 10:00 novus
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Blondynama se to tu jen hemzi..V rozmanitosti je krasa..!