Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 4.3. 2016 16:07
Palec nahoru

Zázrak: Muž byl 45 minut mrtvý, oživili ho čeští policisté!

Policisté ohledávají mrtvolu. Ilustrační foto
Zdroj: Mediafax
Ilustrační foto.

Velmi náročný zásah za sebou mají policisté na Českolipsku. Žena je přivolala k oběšenci. Ten nedýchal a jeho srdce netlouklo.

Vyděšená žena volala ve čtvrtek ráno na policii. V jedné obci mezi Českou Lípou a Děčínem našla oběšeného muže. "Objevila ho v přístavku na zahradě rodinného domku v malé obci na Žandovsku," řekla policejní mluvčí Ivana Baláková.

 

Policisté ihned vyrazili na místo. Sebevrah visel oběšený na laně, které bylo přivázané k trámu. Policisté lano odřízli a okamžitě zahájili masáž srdce. "Podle vyjádření zdravotníků zdravotnické záchranné služby měl pacient zástavu krevního oběhu a dechu, což je stav rovnající se klinické smrti," dodala mluvčí.

 

Tlukot srdce a dýchání se policistům podařilo masáží srdce po 45 minutách obnovit. Muže pak předali záchranné službě a vrtulník ho transportoval do ústecké Masarykovy nemocnice, kde je nyní v péči lékařů.

 

 

"Jeho zdravotní stav je velmi vážný, nicméně díky obrovskému osobnímu nasazení policistů, kteří mu poskytli do příjezdu zdravotníků zdravotnické záchranné služby účinnou první pomoc a potom zdravotníkům při masáži srdce vypomáhali a střídali se s nimi, dostal šanci ještě o svůj život zabojovat," uzavřela Baláková.
 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

ZÁZRAK? Tenhle novorozenec slaví 12. narozeniny! Jak je to vůbec možné?

OHROMUJÍCÍ VIDEO: Bez rukou a nohou normálně vyrostl a stal se hvězdou tanečního parketu!

TN.cz