Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 27. 2. 2018
jak je to možné?

Zázrak na poslední chvíli: Mrtvé ženě se narodila zdravá holčička!

Franziska Lemcke
Zdroj: Instagram
Franziska Lemckeová

Během několika dní se život mladé rodiny z Německa obrátil naruby. V sobotu ještě manžel překvapil svou ženu oslavou, o týden později už jí mohl strojit pohřeb. To nejzvláštnější ale mělo teprve přijít – mrtvá žena porodila holčičku!

Pětadvacetiletá Franziska Lemckeová už se nemohla dočkat chvíle, kdy svou novorozenou holčičku stiskne v náručí. Do porodu jí zbývalo jen několik dní a nic nenasvědčovalo tomu, že by měly nastat jakékoli komplikace.

 

Ještě v sobotu 17. února připravil manžel Dominik pro svou ženu oslavu před narozením miminka. Pak šlo ale všechno velmi rychle. Nastávající maminka si začala stěžovat na bolesti hlavy a krku. "Myslela si, že dítě nějak špatně leží a tlačí ji," popsal Dominik pro deník Bild. Nakonec byla bolest tak úporná, že svou ženu odvezl do nemocnice.

 

 

A tam lékaři přišli s děsivou diagnózou – pneumokoková infekce a meningitida. Kvůli vzácným komplikacím nezabrala ani antibiotika. "Stav Franzisky se rapidně zhoršoval, po čtvrt hodině v nemocnici už mě ani nepoznala,“ vzpomínal Dominik. O několik hodin později už bylo jasné, že pro ženu lékaři nemohou nic udělat – nastala u ní mozková smrt.

 

 

Při životě jí držely pouze přístroje, lékaři totiž za každou cenu chtěly zachránit alespoň dítě. "V pátek se moje dcera narodila císařským řezem. Původně se měla jmenovat Leonie-Fabienne, ale dali jsme jí jméno po její mamince – Leonie-Franziska," vysvětlil tatínek, který kromě malé holčičky zůstal sám také na dva starší chlapce - Eliase (3) a Louise (2). V neděli se museli děti a manžel s Franziskou rozloučit, lékaři ji od přístrojů odpojili.

mom TN.cz
Reklama