Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 19. 6. 2017
velké štěstí

Zázrak! Rodina měla shořet v paneláku. Teď ji našli v pořádku

Požár výškového bytového domu v londýnské čtvrti White City - 9
Zdroj: Profimedia

Britové po tragickém požáru pátrali po nezvěstné pětičlenné rodině syrských uprchlíků. Policisté se obávali, že všichni zemřeli v Grenfell Toweru. Khudairovi naštěstí tragickou událost přežili. Přišli však o střechu nad hlavou.

Rodina uprchlíků ze Sýrie, která před nedávnem přišla do Anglie za vidinou lepšího života, byla na seznamu pohřešovaných. Jejich zmizení nahlásila Catherine Lidsayová, lektorka angličtiny, která vyučuje i Khudairovy. Obávala se, že v požáru zemřeli všichni členové rodiny - rodiče a jejich tři dospělé dcery.

 

Khudairovi žili přibližně uprostřed výškové budovy. Naštěstí vyšlo najevo, že je rodina zdravá a v pořádku. Deník The Independent se spojil s jednou z dcer na Facebooku. Ta potvrdila, že celá rodina požár přežila. Přišli však o všechno.

 

Rodině v složité životní situaci pomáhá místní komunita, stejně jako ostatním lidem, kteří přišli o střechu nad hlavou. Tragický požár ale spoustu lidí připravil o život. Policie dnes potvrdila, že počet mrtvých stoupl na 79.

 

Lidé, kteří jsou po požáru na seznamu pohřešovaných, jsou považováni za mrtvé. Podle policie bude většinu obětí velmi těžké identifikovat, jména některých z nich nezjistí vůbec. "Děsivá realita je taková, že nezvládneme identifikovat všechny mrtvé," řekl policejní mluvčí s tím, že je budova už jen "černou a spálenou skořápkou". Hasič popsal strašné okamžiky z ohnivého pekla.

 

Požár zachvátil panelák velmi rychle - 24patrová stavba byla celá v plamenech za 15 minut. Britská média hovoří o tom, že za rychlé rozšíření může opláštění budovy, které bylo vyrobeno z hořlavého materiálu.

Královna Alžběta II. a princ William navštívili lidi z vyhořelého domu v Londýně

Zdroj: TV Nova

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Půvabná Gloria zemřela s přítelem v hořícím pekle Grenfell Tower: Z posledních slov snoubenců mrazí!

Princ William kvůli smrtícímu požáru v Grenfell Tower porušil královský protokol! Co provedl?

has TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

19.6. | 19:02 fantozzi602
6
kurwy a vozralove maji stesti
19.6. | 20:05 pichav
-4
☝ NO A MISTNI XENOFOBNI A RASISTICKE STADO !!!! BY Z TECHTO A DALSICH SYRSKYCH ...
20.6. | 13:52 Roman Skala
0
Náhlasit nevhodný komentář
Hnědka tu schvaluje smrt Čecha ubitého řetězem a admin se usmívá.
20.6. | 13:50 Roman Skala
0
Náhlasit nevhodný komentář
Rodina uprchlíků ze Sýrie měla shořet v paneláku? Kdo o tom rozhodl?
20.6. | 11:42 Radek Trnovec
1
Náhlasit nevhodný komentář
A nech si snít o mé sociálce ty bblbecc dál ;-) A ještě jedna věc.Teď to tady napiš proč nepřijdeš za mnou když víš kde bydlím a všechno o mě jak JSI PSAL a že dojdeš za mnou a NIC!!!Tak kdo potom LŽE TY ZMRRDEE,CO?Dojdi a nekecej pořád ty synu Řecké kuurvvy!!!
20.6. | 11:39 Radek Trnovec
1
Náhlasit nevhodný komentář
Cože? Trasímku zkurvysýýnkůů ty valíš do práce? :-D :-D Tak takový záchvat smíchu jsem dlouho neměl z komentářů od tebe :-D Ty jsi fakt maggorr :-D
19.6. | 20:46 Milos Trasimi
-2
Náhlasit nevhodný komentář
No nic valim.Rano jdu do prace a z sestrojebce Trnovec si nic nedelej.On tak jenom kvaka jako typicky altajský imigrant na socialce.
19.6. | 20:45 Milos Trasimi
0
Náhlasit nevhodný komentář
To proto ze všichni tady čteme jaký jste dobytek.
19.6. | 20:45 Milos Trasimi
-2
Náhlasit nevhodný komentář
To proto ze všichni tady čteme jaký jste dobytek.
19.6. | 20:45 Milos Trasimi
0
Náhlasit nevhodný komentář
To proto ze všichni tady čteme jaký jste dobytek.
19.6. | 20:44 Milos Trasimi
-3
Náhlasit nevhodný komentář
Nikomu nestal za slovo.Nebo když soud osvobodil toho co zabil Čecha.Možná ma soudce předešlé zkušenosti s Cechy které předtím soudil za kriminální delikty a proto takto rozhodl.A taky možná zná vaše myšlenkové pochody.Takže jste jisté pochopili za Češi nejsou chráněni zákonem.
19.6. | 20:41 Milos Trasimi
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Ano to mas pravdu maxfox.Každý nemá to štěstí ze jeho rodiče byli příbuzní.Mimo Cechu.Praotec všech Cechu Zloděj a pramatka všech Cechu Blba byli bratr a sestra.Proto jsou myšlenkové pochody Cechu jaké jsou.Proto vas Cechy nikdo neřeší.Jisté jsi to poznal při návštěvě Zemana u britské královny.