Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 19. 6. 2017
velké štěstí

Zázrak! Rodina měla shořet v paneláku. Teď ji našli v pořádku

Požár výškového bytového domu v londýnské čtvrti White City - 9
Zdroj: Profimedia

Britové po tragickém požáru pátrali po nezvěstné pětičlenné rodině syrských uprchlíků. Policisté se obávali, že všichni zemřeli v Grenfell Toweru. Khudairovi naštěstí tragickou událost přežili. Přišli však o střechu nad hlavou.

Rodina uprchlíků ze Sýrie, která před nedávnem přišla do Anglie za vidinou lepšího života, byla na seznamu pohřešovaných. Jejich zmizení nahlásila Catherine Lidsayová, lektorka angličtiny, která vyučuje i Khudairovy. Obávala se, že v požáru zemřeli všichni členové rodiny - rodiče a jejich tři dospělé dcery.

Reklama

 

Khudairovi žili přibližně uprostřed výškové budovy. Naštěstí vyšlo najevo, že je rodina zdravá a v pořádku. Deník The Independent se spojil s jednou z dcer na Facebooku. Ta potvrdila, že celá rodina požár přežila. Přišli však o všechno.

 

Rodině v složité životní situaci pomáhá místní komunita, stejně jako ostatním lidem, kteří přišli o střechu nad hlavou. Tragický požár ale spoustu lidí připravil o život. Policie dnes potvrdila, že počet mrtvých stoupl na 79.

 

Lidé, kteří jsou po požáru na seznamu pohřešovaných, jsou považováni za mrtvé. Podle policie bude většinu obětí velmi těžké identifikovat, jména některých z nich nezjistí vůbec. "Děsivá realita je taková, že nezvládneme identifikovat všechny mrtvé," řekl policejní mluvčí s tím, že je budova už jen "černou a spálenou skořápkou". Hasič popsal strašné okamžiky z ohnivého pekla.

 

Požár zachvátil panelák velmi rychle - 24patrová stavba byla celá v plamenech za 15 minut. Britská média hovoří o tom, že za rychlé rozšíření může opláštění budovy, které bylo vyrobeno z hořlavého materiálu.

Královna Alžběta II. a princ William navštívili lidi z vyhořelého domu v Londýně

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Půvabná Gloria zemřela s přítelem v hořícím pekle Grenfell Tower: Z posledních slov snoubenců mrazí!

Princ William kvůli smrtícímu požáru v Grenfell Tower porušil královský protokol! Co provedl?

has TN.cz
Reklama