Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 26.8. 2016 20:43
Nový Jičín

Zběsilá honička: Motorkář vyklopil spolujezdce, přesto nezastavil

Zdroj: TV Nova

Policisté pronásledovali dva muže na motorce, kteří zběsile projížděli Novým Jičínem. Při divoké honičce motorkář nezastavil ani ve chvíli, kdy v devadesáti kilometrové rychlosti ztratil svého spolujezdce. Motorkáře dopadli až druhý den. Naštěstí se nikomu nic nestalo.

Policejní majáky na zastavení nestačily, ujet chtěl za každou cenu a vůbec mu nevadilo, že na kruhovém objezdu vyklopil kamaráda.

Reklama

 

"Při průjezdu kruhovým objezdem, kterým projel takřka 90 kilometrovou rychlostí, ztratil svého spolujezdce a pokračoval dál v jízdě, aniž by mu poskytl první pomoc," komentoval pronásledování policejní mluvčí Petr Gřes.

 

Jeden z policistů okamžitě vystoupil a muži (38) pomohl. Druhý motorkáře pronásledoval dál. Policista v jednu chvíli málem srazil srnu. Řidič však pokračoval svou zběsilou jízdou takřka deset kilometrů celým Novým Jičínem. Zběsilá honička pak skončila u lávky přes potok, kam už se policejní auto nevešlo.

 

 

Policista se s nepořízenou vrátil za svým kolegou a potlučenému spolujezdci dali dýchnout. Ten byl slušně pod parou, nadýchal totiž přes 2 promile. Druhého piráta (35) se policisté snažili vyslechnout další den.

 

"Samotný řidič vlastně k celé věci odmítl vypovídat, využil svého práva nevypovídat a věc bude postoupena k projednání správnímu orgánu," vysvětlil Gřes.
 

tn.cz / TV Nova
Reklama