Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 7. 8. 2017
podezíravý občan

Zbytečná hysterie? Muž volal strážníky na skupinu černochů!

Muž nahlásil černochy v Hodoníně
Zdroj: facebook, thinkstockphotos.com

Netradiční požadavek od jednoho z občanů přijali na telefonní lince městští strážníci v Hodoníně. V sobotu dopoledne jeden z místních obyvatel požadoval prověření a legitimování skupinky cizinců tmavé pleti. Nejspíše se obával, že mohou být nebezpeční.

Muž, který je zároveň v zastupitelstvu města Hodonína, se se svým zážitkem neváhal pochlubit na sociální síti: "Šel jsem samozřejmě za nimi a ptal jsem se urostlého černocha, co tu dělají, odkud jsou a jestli jsou muslimové," stojí mimo jiné v jeho statusu na facebooku. "Jeho manželka se zděsila, nechápu proč, ale zároveň nechápu lidi, kteří si jich nevšímají a pomalu si zvykají," pokračuje muž, který na trojici cizinců zavolal strážníky.

 

Status na Facebooku - černoši v Hodoníně
Zdroj: facebook.com

 

Co mu na cizincích vadilo natolik, že požadoval jejich prověření, není jasné. Podle ředitele Městské policie Hodonín Jindřicha Vašíčka se podnětem strážníci skutečně zabývali: "Ano, takový telefonát tady byl. Kluci se po městě podívali, ale vůbec tu trojici nezastihli, takže k žádné kontrole nedošlo," potvrdil nám ředitel strážníků a zároveň dodal, že k požadování dokladů by stejně nedošlo, pokud by se cizinci nedopouštěli například nějakého přestupku.

 

 

Proč se tedy vůbec strážníci prosbou občana zabývali, když cizinci nedělali nic protiprávního? "Každý občan je oprávněn se na policii obrátit s čímkoliv. Ta policie, nebo strážníci, potom posoudí, jakým způsobem s tím naloží," vysvětluje Vašíček a odmítá, že by strážníci mohli chtít kontrolovat totožnost kohokoliv, jen protože si to jiný občan přeje. Po městě se jela hlídka podle jeho slov podívat jen proto, aby uspokojila přání občana a ten se tak cítil bezpečně.

TN.cz