Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 7. 8. 2017
podezíravý občan

Zbytečná hysterie? Muž volal strážníky na skupinu černochů!

Muž nahlásil černochy v Hodoníně
Zdroj: facebook, thinkstockphotos.com

Netradiční požadavek od jednoho z občanů přijali na telefonní lince městští strážníci v Hodoníně. V sobotu dopoledne jeden z místních obyvatel požadoval prověření a legitimování skupinky cizinců tmavé pleti. Nejspíše se obával, že mohou být nebezpeční.

Muž, který je zároveň v zastupitelstvu města Hodonína, se se svým zážitkem neváhal pochlubit na sociální síti: "Šel jsem samozřejmě za nimi a ptal jsem se urostlého černocha, co tu dělají, odkud jsou a jestli jsou muslimové," stojí mimo jiné v jeho statusu na facebooku. "Jeho manželka se zděsila, nechápu proč, ale zároveň nechápu lidi, kteří si jich nevšímají a pomalu si zvykají," pokračuje muž, který na trojici cizinců zavolal strážníky.

 

Status na Facebooku - černoši v Hodoníně
Zdroj: facebook.com

 

Co mu na cizincích vadilo natolik, že požadoval jejich prověření, není jasné. Podle ředitele Městské policie Hodonín Jindřicha Vašíčka se podnětem strážníci skutečně zabývali: "Ano, takový telefonát tady byl. Kluci se po městě podívali, ale vůbec tu trojici nezastihli, takže k žádné kontrole nedošlo," potvrdil nám ředitel strážníků a zároveň dodal, že k požadování dokladů by stejně nedošlo, pokud by se cizinci nedopouštěli například nějakého přestupku.

 

 

Proč se tedy vůbec strážníci prosbou občana zabývali, když cizinci nedělali nic protiprávního? "Každý občan je oprávněn se na policii obrátit s čímkoliv. Ta policie, nebo strážníci, potom posoudí, jakým způsobem s tím naloží," vysvětluje Vašíček a odmítá, že by strážníci mohli chtít kontrolovat totožnost kohokoliv, jen protože si to jiný občan přeje. Po městě se jela hlídka podle jeho slov podívat jen proto, aby uspokojila přání občana a ten se tak cítil bezpečně.

TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

7.8. | 13:09 lucielucina
30
Pán si zaslouží uznání. Nechce aby se po městě ve kterém žije potulovali ruzní ...
7.8. | 12:13 Milan Milenko
-26
je to těžkej rasista ten volající
8.8. | 07:12 Štefan Nemeth
5
Náhlasit nevhodný komentář
Milos Trasimi, z tvé klávesnice ještě žádná pravda se tady neobjevila, jen samé urážky na národ jehož plody práce užíváš. Nelíbí-li se ti Češi, mazej odtud pryč do nějaké muslimské země! Pro pedofilní kozomrdy tady žádné pochopení nikdy nenajdeš.
8.8. | 07:06 Štefan Nemeth
9
Náhlasit nevhodný komentář
Právo občana je přivolat policii pokud má podezření na spáchání přestupku či trestného činu. Ilegální imigrace je trestným činem a proto má i moje sympatie. Víc takových všímavých občanů a méně lhostejných!
8.8. | 06:37 zacotomame
1
Náhlasit nevhodný komentář
7.8. 14:37 Milos Trasimi, tady s tebou souhlasím. Nejsi tajný hajzl, jsi mnohem víc, jsi veřejný hajzl.
8.8. | 06:20 Roman Skala
2
Náhlasit nevhodný komentář
Nic se nezmenilo. Zesral Trhnisi tu stale s podporou redakce uráží vse Ceske. Špína špinava.
7.8. | 21:43 tomáš fuk
7
Náhlasit nevhodný komentář
zbraně se u nás jako v USA nosit nesmí , a policie má chránit a ne kecat ve spolkové republice má právo každý na policejní ochranu kdo se cítí ohrožen na životě na nezbytně dlouhou dobu , ne jako tady" až vás píchne přidte"
7.8. | 21:31 Jan Sedlacek
3
Náhlasit nevhodný komentář
Kozojebe, jdi za Lízou a neotravuj tady.
7.8. | 21:13 Milos Trasimi
-3
Náhlasit nevhodný komentář
Ano Sedláček.A to je důvod abys vyřešil vše vid velkohuby Liborku?
7.8. | 21:07 overal
0
Náhlasit nevhodný komentář
Když si házíte korunou, tak také občas zůstane ležet na hraně a když vidíte muslima a černocha k tomu, tak také občas nepáchá, ani se nepřipravuje k páchání trestné činnosti!
7.8. | 20:54 Jan Sedlacek
10
Náhlasit nevhodný komentář
Taková policie je uplně, ale uplně k hownu.
7.8. | 19:31 Milos Trasimi
-11
Náhlasit nevhodný komentář
Přesně tak osle.To stokrát nic vas umoří.Drz piicu když ti říkám pravdu debilni Cechu.Na tvé zvasty nikdo není zvědavý.Ani já ani kdokoliv jiný.