Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.3. 2016 21:45
Levný benzin a nafta

Pohonné hmoty zdražují! Tady natankujete nejlevněji! PŘEHLED

Zdroj: TV Nova

Pohonné hmoty poprvé od listopadu zdražily a ceny ještě půjdou nahoru. Vyplatí se proto porozhlédnout po nejlevnějším benzinu nebo naftě v kraji. U korunových rozdílů za litr můžete totiž na nádrži ušetřit i stovky korun!

Řidiči si v posledních měsících zvykli na nízké a stále klesající ceny benzinu a nafty, s tím je teď ale konec. Pohonné hmoty po čtyřech měsících zdražily a ceny se podle předpovědí mohou přehoupnout i přes 30 korun.

 

Lidé se proto ještě snaží co nejvíce využít nízkých cen a tankují plné nádrže. Někteří řidiči si dokonce kupují zásoby nafty do barelů na celou sezónu. Vyplatí se tudíž vědět, kde v kraji natankujete nejlevněji.

 

Průměrná cena benzinu Natural 95 se zvýšila na 26,53 Kč za litr. Ve všech krajích ho ale natankujete daleko levněji - těsně pod 25 korun. Vůbec nejméně zaplatíte na čerpací stanici u Tesca ve Valašském Meziříčí a na benzince G&S v Novém Jičíně - 23,90 Kč za litr.

 

 

Litr nafty stojí průměrně 24,94 korun, znovu ji ale natankujete i levněji - nejméně za 22,90 Kč! Čerpací stanice s příznivější cenou najdete ve všech krajích - včetně Prahy, kde jsou pohonné hmoty průměrně nejdražší.

 

Kde ve vašem kraji natankujete nejlevněji benzín?

Nejnižší ceny benzínu po krajích

 

A kde natankujete nejlevněji naftu?

Nejnižší ceny nafta po krajích

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Brit je závislý na benzinu, pije ho po litrech a opájí se výpary

GALERIE: 5 důkazů, že ženy neumějí tankovat benzin

epa TN.cz

Diskuze

11.3. | 00:15 yjy
0
Náhlasit nevhodný komentář
Samozřejmě, že se zdražují.. Kolik stál odvoz do Západního Německa a kolik bude stát jejich převezení zpět? Strýčkové a tetičky budou zase tančit a hradit to bude stát a stát jsme MY..
11.3. | 00:10 cestovatel001
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Když už musí člověk musí natankovat v ČR, tak nejlépe u Tankono a do toho přidat aditiva a je to v poho. Pokud má člověk cestu ven, je lepší zajet do Rakouska, kde cena je podobná té naší, ale kvalita je o poznání lepší a spotřeba nižší...sám s tím mám zkušenost....
10.3. | 21:11 Jan Novák
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Nejen o o viru zika s panem Joe Doležalem z USA ale o aktuální politické situaci u nás a ve světě na Svobodném rádiu můžete nás poslouchat na adrese: http://studiokladnosvobod.wix.com/mysite nyní živě !!!
10.3. | 18:42 Miroslav Laptopický
6
Náhlasit nevhodný komentář
Já beru naftu u nás ve firmě za 20,60 babek za litr. To jde.