Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 8.9. 2017 18:50
komplikace v dopravě

Železniční doprava z Prahy na jih se zastavila! Vlak srazil člověka

Vlak srazil člověka mezi hlavním nádražím a Vršovicemi
Zdroj: AKTU.cz

Železniční doprava z Prahy na jih Čech se v pátek odpoledne zastavila kvůli nehodě, při které vlak srazil člověka mezi zastávkami Praha - Hlavní nádraží a Praha - Vršovice. Nejprve byl provoz obnoven na dvou kolejích ze čtyř, následně začaly vlaky jezdit po všech.

Omezení se dotklo nejen rychlíků, ale i příměstských vlaků, které byly odkloněny přes Stránčice. Krátce po páté byl provoz částečně obnoven.

 

Vlak zachytil člověka před tunelem do Vršovic z pražského hlavního nádraží. Na místě zasahovaly všechny šložky Integrovaného záchranného systému (IZS).

 

"Muž utrpěl velmi vážná zranění, ve stabilizovaném stavu byl převezen do vinohradské nemocnice na resuscitační oddělení," přiblížil mluvčí pražských záchranářů Ondřej Franěk.

 

Podle mluvčího Českých drah byl provoz na Benešov částečně obnoven už krátce před pátou. Vlaky S9 byly vedeny přes Stránčice, nejezdilo se přes Vršovice a Strašnice.

 

 

Vlaky směrem na Prahu by po ukončení zásahu IZS jezdily bez omezení. Některé vlaky z Prahy jezdy přes Malešice a Libeň.

 

"Bude docházet ke zpoždění vlaků směr Praha - Děčín / Praha - Olomouc / Praha - Brno," varovaly České dráhy na svých stránkách. Mimořádnost již byla ukončena, provoz se postupně stabilizuje.

klma TN.cz
Obchodní sdělení

Poradna čtenářům

Reklama