Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 24.2. 2016 21:22
podivný dárek

Zeman dostal od hejtmana samopal! Je na Sobotku?

Zdroj: TV Nova

Miloš Zeman dnes dostal od hejtmana libereckého kraje vskutku originální dárek - ruský samopal "Sudajev". Fotografií to na Facebooku doložil mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Zjevně jde o narážku na Zemanův výrok o tom, že premiéra lze nedemokraticky odstranit kalašnikovem.

Miloš Zeman dnes v rámci svého turné po Česku zahájil návštěvu Libereckého kraje. A dočkal se vskutku překvapivého daru. Od hetmana Martina Půty (STAN) dostal prezident jako dárek znehodnocený ruský samopal "Sudajev".

 

Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček to na Facebooku komentoval slovy: "Pan prezident obdržel od hejtmana Libereckého kraje Martina Půty dárek vskutku originální." Na přiložené fotografii sedící Zeman drží samopal v ruce a míří s ním před sebe. Hned první následující reakce Ovčáčkových facebookových fanoušků potvrdila nevyřčené. Objevil se komentář: " To je na Bohouše!!!!"

 

 

Nabízí se zcela jasná souvislost daru s lednovým výrokem Zemana z jeho další spanilé jízdy do krajů. Při debatě s občany padla i otázka, jaké jsou možnosti zbavit se současného premiéra Bohuslava Sobotky, na což prezident reagoval slovy: "Demokratická možnost je jen jedna, tou jsou svobodné volby. Nedemokratickou možností je kalašnikov."

 

Nejapný výrok odsoudila většina politiků včetně samotného premiéra Sobotky. A padlo dokonce i trestní oznámení na prezidenta. Uplynul měsíc a téma je díky libereckému hejtmanovi znovu na stole.

 

Překvapivější je, že samopal Zemanovi daroval zrovna Půta. Ten patří mezi Starosty a nezávislé (STAN) a nespadá tak pod jednu z frakcí sociálních demokratů, která buď prezidentovi podkuřuje nebo s ním bojuje.

 

 

Ovčáček v souvislosti s obdarováním prezidenta samopalem poznamenal, že je dobře, že v Česku "ještě žijí lidé se smyslem pro humor, který chybí například ve vysokých patrem politiky". Dodal, že dárek byl předán v průběhu jednání, které se konalo na úvod třídenní návštěvy Libereckého kraje.

 

Oficiální dary, které dnes Zeman obdržel, jsou díla místních řemeslníků. Sněžnice z jasanového dřeva a hovězí kůže vyrobil Tomáš Hanuš z Valteřic a lev je dílem Ladislava Šlechty z Harrachova. Zeman na oplátku věnoval hejtmanovi aktovku na spisy, prázdnou peněženku a opasek, vše je z pravé kůže.

 

 

Zeman se na fotografii možná dopustil i prvního přestupku při manipulaci se zbraní. Ta je sice téměř jistě znehodnocená a spadá tak do kategorie zbraní D, na které nemusí mít majitel zbrojní průkaz. Přesto se ani s takovou zbraní nesmí na veřejnosti jen tak manipulovat nebo na někoho mířit.

 

Prezident Miloš Zeman na oficiální návštěvu Liberecka vyrazil už potřetí. Nejprve ho čekala návštěva v budově krajského úřadu a u hejtmana.Setkal se se zastupiteli a přidal podpis do pamětní knihy kraje. Teprve kolem půl jedné má v plánu první veřejná vystoupení. Na technické univerzitě bude odpovídat na dotazy studentů, před třetí hodinou ho vyveze lanovka na Ještěd.

 

To nejzajímavější během prvního dne návštěvy proběhne přibližně v půl šesté v městském kině v Hodkovicich nad Mohelkou, kde je v plánu setkání s obyvateli města. Zeman se na Liberecku zdrží do pátku, zítra navštíví Tanvald a Semily, v pátek Lomnici nad Popelkou, tam jeho oficiální cesta končí.

tn.cz / gar

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

24.2. | 13:09 Tony
9
Tak to bude něco pro kritiky co znectili prezidenta kvůli kalašnikova.Hlavně ...
24.2. | 13:09 asfre
-21
http://www.novinky.cz : Od hejtmana Půty dostal prezident, který je držitelem ...
25.2. | 09:52 reypal
-1
Náhlasit nevhodný komentář
spejbl112 // náš skvělý prezident - nejlepší vtip poslední doby.Ono nakonec záleží,kdo hodnotí a nějaký spejbl112? Co to je?
25.2. | 09:46 reypal
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Když vidím jak šalamoun ten samopal drží (velmi šikovně, jak prase kost ) tak bych možná přemýšlel nad účelem daru.Možná ne na sralbotku,ale spíš bych usuzoval, na nešťastnou náhodu.
24.2. | 16:57 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
0
Náhlasit nevhodný komentář
24.2. | 16:49 vosibert: Jen si pičuj, kvič a hýkej. To už je totiž jediný co můžeš a zmůžeš, TheBille
24.2. | 16:49 vosibert
2
Náhlasit nevhodný komentář
Tajtrlík - Szabo
24.2. | 15:59 Petr Szabo
0
Náhlasit nevhodný komentář
Dobry zert od hejtmana!Nefunkci samopal.A ted si ty invalidni duchodce s trema nohama co nas stoji stamiliony rocne,strilej na zachode na plakat Sobotky! Tatatata.Asi mu uz nestaci ochranka proti masam lidu co ho nesnasej.Ten rusky sasek nas s tema zameckyma vyletama stoji penez.Zlaty lidovy Havel!
24.2. | 14:48 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-5
Náhlasit nevhodný komentář
Aby si s tím hradní šašek nepropíchl špeky, až bude rovnat stuhy na věnci u pomníku neznámého vojína
24.2. | 14:36 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-4
Náhlasit nevhodný komentář
24.2. | 13:38 Karel Jirousek: Zeby voliči, TheBille?
24.2. | 14:11 asfre
-7
Náhlasit nevhodný komentář
13:51 spejbl112 - :-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-) já modrou knížku, na rozdíl od hradního šaška, nikdy neměl. Takže zklidni hormon, ty Emanovo anální řiťolezče.
24.2. | 14:01 eluself
6
Náhlasit nevhodný komentář
Obama se chystá na návštěvu Kuby, dostane taky samopal?
24.2. | 13:38 Milan Brejcha
3
Náhlasit nevhodný komentář
To je vtipný dárek. Takové dárky by měl dostávat každý, kdo s panem prezidenetm souhlasí, aby se Sobotkovi konečně rozsvítilo !!!!