Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 20. 10. 2017
Povedený dárek

Zeman dostal samopal, zásobník má z becherovky! Je na novináře

Miloš Zeman dostal samopal
Zdroj: ČTK
Prezident Zeman se pochlubil dřevěnou maketou samopalu "na novináře"

Prezident Miloš Zeman se pochlubil neobvyklým dárkem, který dostal v Nepomuku. Na závěr cesty po Plzeňském kraji obdržel dřevěnou maketu samopalu s nápisem "na novináře". Zásobník má navíc z lahve od Becherovky.

"Toto je samopal. A račte se podívat, na tom samopalu je vypálený nápis 'na novináře', takže můžete se začít postupně stahovat dozadu, protože neumím střílet," zahájil Zeman tiskovou konferenci na závěr své návštěvy Plzeňského kraje.

 

Upozornil také na zvláštní zásobník, který maketa samopalu má. "A nelekejte se, originální zásobník je tvořen lahví Becherovky. Tolik úvodem," dodal prezident, který je svou kritikou novinářů známý dlouhá léta.

 

V květnu třeba při setkání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem prohlásil, že by se novináři měli likvidovat. Podle mluvčího prezidentské kanceláře Jiřího Ovčáčka šlo o bonmot a celá rozprava nebyla myšlena vážně.

 

 

Na tiskové konferenci ve Zbirohu na Rokycansku se Zeman vyjádřil také k probíhajícím volbám. První zasedání Sněmovny chce svolat s využitím maximální třicetidenní lhůty, kterou mu ústava umožňuje. Chce tak získat co nejvíce času na diskusi parlamentních stran a hnutí.

 

Po 28. říjnu se sejde postupně s vedením všech subjektů, které se dostanou do Poslanecké sněmovny. Zeptá se na jejich názor na politickou strukturu po volbách.

epa TN.cz
Reklama