Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 1.12. 2017 17:28
formování vlády

Zeman mluvil k možným ministrům, čeká je prověrka

Miloš Zeman
Zdroj: Profimedia

Prezident Miloš Zeman před schůzkami s kandidáty na budoucí ministry prohlásil, že zná problematiku resortů a dokáže poznat totálního laika, který se vydává za odborníka. Ještě před konzultacemi, které zahájí na lánském zámku v polovině příštího týdne, si prostuduje životopisy nových členů budoucího kabinetu. Prezident jmenuje premiérem ve středu 6. prosince předsedu ANO Andreje Babiše, jeho vládu zřejmě o týden později.

"Jinak si myslím, že když tito lidé neuspějí, tak budou ve vládě vystřídáni, jak je obvyklé," řekl dnes Zeman na závěr své návštěvy Jihomoravského kraje.

 

Ač si Zeman přál, aby Babiš jména kandidátů do vlády neprozradil, jsou už známá jména všech ministrů s výjimkou ministra školství, kterým se podle neoficiálních informací má stát Robert Plaga. Babiš sestavil vládu z členů ANO doplněnou o odborníky.

 

Na otázku, zda Zeman považuje všechny ministerské nováčky za odborníky, přímo neodpověděl. Uvedl však, že za 25 let v politice zná problematiku resortů a ač nedokáže rozlišit průměrného odborníka od génia, pozná prý "totálního laika, který se vydává za odborníka".

 

 

Babišova vláda zatím nemá vyjednanou podporu většiny Sněmovny a má být menšinová. Pokud důvěru nezíská, Zeman už dříve avizoval, že dá Babišovi i druhou šanci.

klma tn.cz / ČTK
Reklama