Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 14.6. 2017 14:27
přijímání uprchlíků

Zeman: Nehodlám ustupovat tlaku EU, kvóty jsou ztrátou suverenity

Miloš Zeman
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml
Ilustrační foto

Migrační kvóty Evropské unie podle prezidenta Miloše Zemana představují ztrátu suverenity členských zemí EU. Je to začátek manipulace státností, řekl dnes prezident při návštěvě Jihočeského kraje v Milevsku. Zeman se domnívá, že každá země si má sama rozhodnout, koho umístí na své území.

Evropská komise dnes zahájila řízení vůči Česku, Maďarsku a Polsku, neboť podle ní neplní své povinnosti plynoucí z programu přerozdělování běženců ze zemí postižených migrační krizí - Itálie a Řecka.

 

Kvótový klíč měl zemím zasaženým migrační vlnou pomoci, země Visegrádu s ním ale nesouhlasí a neřídí se podle něj. Program příliš nefunguje ani v rámci ostatních zemí unie.

 

Zeman uvedl, že tlaku EU ohledně migrantů nehodlá ustupovat. "Dejme si na to pozor, každá katastrofa začíná nenápadně. A když skloníte hlavu jednou, budete ji sklánět i napříště," varoval prezident během debaty s obyvateli Milevska.

 

Podle něj migranti ani nestojí o to, aby je Česká republika přijala. Míří na západ do dalších zemí EU jako například Německo. "Tam samozřejmě dostanou daleko větší sociální dávky, než by dostali tady," podotkl Zeman.

 

 

Česká vláda se zatím zavázala, že přijme přibližně 2600 běženců z Afriky a Blízkého východu. Zatím jich však na svém území umístila 12.

 

"Na to přijetí byla vyčleněna částka 600 milionů korun, která by se dala použít na mnoho užitečnějších účelů," uvedl prezident. Domnívá se navíc, že kdyby Česko začalo ve větší míře pouštět do země migranty, bude to mít následky. Do republiky by začaly proudit miliony obyvatel z afrických zemí a podle Zemana nelze zaručit, že půjde o skupinu kulturně slučitelnou s českými a evropskými kulturními kořeny.

tn.cz / ČTK

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

14.6. | 14:01 Milan Brejcha
32
To říká Zeman dobře celá EU nám může vylízat (_!_) !!!!!!!!!
14.6. | 14:46 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-19
Ten ulhanej třínohej invalidní intrikánskej krypl má sice pravdu, ale vzhledem ...
16.6. | 04:16 db-gb
1
Náhlasit nevhodný komentář
Takze jeste jednou: Media v CR mylne pisi ze nas EU chce zazalovat kvuli nedodrzeni uprchlickych kvot. Neni to pravda: Chce nas zazalovat kvuli poruseni smlouvy vuci bezencum. V tom vidim rozdil: a) 1.100 jsme chteli prijmout-doposavad 12 a za to si zaslouzime "trest", a 1.500 nam k tomu ...
16.6. | 03:59 db-gb
1
Náhlasit nevhodný komentář
zabraneni migrace do EU ktere vas osvobozuje od poruseni smlouvy s EU? Vytvorte transparentni ucet kam vsude nase humanitarni pomoc a penize smeruji! Pak se muze mozna vice orientovat i EU!
16.6. | 03:56 db-gb
2
Náhlasit nevhodný komentář
Ze posilame nase policajty (specialisty) aby s mistnimi kopali do uprchliku na dratenych hranicich v Madarsku, nebo Recku? Ostuda. Ze posilame humanitarni pomoc do lagru vTurecku a Jordanu? Jakou? Prosle leky apod.? Tak nam to reknete co tam posilate?! Dokazte ty stamiliony ktere vydavate k
16.6. | 03:46 db-gb
1
Náhlasit nevhodný komentář
neprijmeme nikoho i kdybychom meli platit .... TAK at plati. ALE ze sveho! NE, nejsem pro - ale my jsme se dobrovolne !!! k 1.100 lidi zavazali. A za TY ( -12) bychom meli byt sankciovani, basta. Ze bereme Vietnamce a Ukrajince? To je NASE vec! Ze posilame tu 20, tam 40 mio. podpory? Malo ..
16.6. | 03:38 db-gb
1
Náhlasit nevhodný komentář
pykat.Ostatni nam bylo pres protest vnuceno! Ale vyhybat se i tomu co jsme sami slibili a mluvit v clenstvi EU o "suverenite" statu - je mirne naivni, (hlavne od tzv, hlasne trouby Putina) ... Proto se take mluvi o poruseni smlouvy !!! a ne nedodrzeni kvot. Babis i Chovanec meli plna usta ...
16.6. | 03:29 db-gb
0
Náhlasit nevhodný komentář
Zeman: Nehodlám ustupovat tlaku EU, kvóty jsou ztrátou suverenity. To mluvi Zeman za sebe, Putina, Nejedleho, Mynare, Kmonicka, Ovcacka apod. nebo za 10 mio.obcanu CR? K dobrovolnemu prevzeti ca. 1.100 bezencu jsme se zavazali dobrovolne sami! Tim jsme porusili/nedodrzeli smlouvu! Za to MUZEME
16.6. | 02:26 db-gb
0
Náhlasit nevhodný komentář
Tak nevim. Vypada ten Zeman jak mluvi, nebo mluvi tak jako vypada? Kazdopadne je to hruza. Jestli nam jeste vubec vydrzi do konce prezidentovani?
15.6. | 18:10 arnold-rimmer
1
Náhlasit nevhodný komentář
Milos Trasimi: A přestaň už závidět vznešenému českému slovanskému národu jejich původ a jejich genetický mix těch nejsilnějších národů starověku. Češi budou vždy bohové a ty na tom nic nezměníš. Neotravuj své bohy tvým komplexem z tvé podřazenosti a zalez do té jeskyně na Altaji.
15.6. | 18:00 arnold-rimmer
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Milos Trasimi: Co máš furt s těmi Aljtajci ty primitivní podřadná nulo z jeskyně? Odtud pochází ten tvůj cikánský národ? Ono se říká, že pravděpodobně potulní zlodějí - cikáni, pocházejí z Indie. Takže odtud pochází tvůj lid. Z jeskyně z Altaje.
15.6. | 09:17 Karel Marek
-3
Náhlasit nevhodný komentář
Totální suverenitu má dnes pouze KLDR. Nemají žádné závazky, i knoflík s nukleárními zbraněmi si mohou zmáčknout kdy chtějí. Ale chceme to? Chceme žít v takové zemi? Jistě ne. Vždy je ale něco za něco. Pouze pobírat výhody a nechat v tom plácat ostatní je zhůvěřilost.
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme