Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 9. 10. 2016
komentář prezidenta

Zeman o volbách: Propad ČSSD je celostátní problém, nikoli krajský

Miloš Zeman s cigaretou
Zdroj: Profimedia

Za propad ČSSD v krajských volbách nemůže špatná práce regionálních vlád, důvod musí být spíše na celostátní úrovni, míní prezident Miloš Zeman. V rozhovoru pro Blesk.cz dnes podotkl, že v minulosti v regionálních volbách vítězily strany parlamentní opozice. ANO vyhrálo jako opozice ve vládní koalici, uvedl a poblahopřál hnutí ANO a jejímu předsedovi Andreji Babišovi k vítězství.

Hnutí ANO zvítězilo v devíti krajích, ČSSD obhájila první místo jen ve dvou. Nezopakovala sedm triumfů. Zeman poznamenal, že při koaličních vyjednáváních se často spojí druhý a třetí v pořadí proti prvnímu. Soudí proto, že ANO bude mít méně než devět hejtmanů, většina to ale bude.

 

Hnutí ministra financí Andreje Babiše má podle Zemana poměrně velký koaliční potenciál. Prezident si dovede představit koalice ANO s KSČM, ČSSD i ODS, jen s TOP 09 nikoli.

 

 

Výsledky krajských voleb mohou být předzvěstí výsledku voleb sněmovních, soudí prezident. Složení současné vládní koalice podle něho neovlivní. Do parlamentních voleb zbývá zhruba rok a rozbíjet v takovém případě koalici se nevyplatí, řekl Miloš Zeman.

 

Připomněl, že sám apeloval na setrvání ANO ve vládě i při nedávné krizi kolem reorganizace celostátních policejních útvarů.
 

tn.cz / ČTK

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

9.10. | 13:02 maxfox
21
Zase se chystá podvod na voliče.Lidé dali nejvíce hlasů hnutí ANO a ostatní ...
9.10. | 14:17 pichav
-14
CHCI TE LIBAT !!!! AZ VELKY SBOR ZACNE ZPIVAT !!!! JISTE I TY ZNAS ALEXANDROVCI ...
11.10. | 15:38 satanastatavas
0
Náhlasit nevhodný komentář
DRzko, to je zase "inteligentni prispevek", premyslim jestli si ASPON JEDNOU NEZASLOUZIS PALEC NAHORU::
11.10. | 12:00 satanastatavas
1
Náhlasit nevhodný komentář
I howno je fakt..To by mel vedet kazdej kdo se jim upatla a nevi-zacotoma. .NEvim co je vic, se nadrazovat nebo se tu prezentovat jako blb co snidal Salamounovo,prave to howno..Dve veci na svete jsou nekonecne..Vesmir a lidska blbost..Tim prvnim si uz nejsem tak jist..
11.10. | 11:11 zacotomame
0
Náhlasit nevhodný komentář
Mimochodem, to nejsou moudra, to jsou fakta....
11.10. | 11:10 zacotomame
0
Náhlasit nevhodný komentář
Zaconastumate? A kdo trepifajxle? Kdo nás tu má? Za koho píšeš, blbe? Ty si vykáš? My, statanastatavas první, nejmoudřejší a neomylný? Jojo, náckové se vždycky snažili nadřazovat. Je vidět, že ses dokonale asimiloval.
11.10. | 10:02 satanastatavas
1
Náhlasit nevhodný komentář
Tam kde konci lidska blbost zacinaji moudra pitomcu co nevi--zacotomaj..Pravda muze chodit naha, blbost je vzdy pripravena delat se moudrou.. To je vse cim se da reagovat na vae gejziry "inteligentnich myslenek..Ani ja nechapu--zacovastumame..Vas prinos do diskuze je udivujici,.
10.10. | 22:04 zacotomame
-1
Náhlasit nevhodný komentář
A největší prdell je "koalice" trepifajxl-trasimi-a špejbl. Jeden blbej, druhej blázen a třetí je taky bolševik. A když se začnou tihle tři filcovat, začíná to správný show. Kam se na ně hrabe žena za pultem.
10.10. | 21:59 zacotomame
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Uz nerejem, je to takovej levnej relax u práce. Na jednom monitoru tn.cz, na druhým schematickej editor....Ale nejlepší jsou víkendy, když se sejdem s přáteli. Obvykle PC vypínám, ale když už dochází zábava, trepifajxl a ostatní místní indiáni nikdy nezklamou.
10.10. | 21:34 zacotomame
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Trasimi, měl bys mi děkovat, pitomo. Díky mně, máš u svejch slátanin prvni liky. A "bolševickýmu patriotovi" špejblovi je úplně fuk, žes ho doteď urážel. Poleze ti do prdelle jen proto, že si tady notuješ s náckem Trepifajxlem. Jste sebranka k pohledání. No nic, prdell musí být...
10.10. | 21:29 zacotomame
-1
Náhlasit nevhodný komentář
A ty, špejble, ty jim oběma můžeš skočit do rudejch zvonáčů a třikrát oběhnout gumu. Novusovi můžeš v letu přeblafnout mrnínka. Na nic ho už stejně nemá než pro buziky jako seš ty, židáku.
10.10. | 20:35 satanastatavas
1
Náhlasit nevhodný komentář
To je vul, co? pak se divi--zacotoma...