Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 11.1. 2017 18:23
zdiskreditoval nás

Zeman pod palbou: "Neumí držet tajemství? Nemá být prezident!"

Zdroj: TV Nova

Prezident Miloš Zeman diskreditoval Česko u cizích rozvědek, když dnes zveřejnil informaci, že v zemi se pohybuje člověk z oblasti severní Afriky, který je podezřelý ze spolupráce s teroristickými islámskými organizacemi. V reakci na Zemanův rozhovor v Českém rozhlase to řekl poslanec Ivan Gabal. A nebyl jediný, kdo se k Zemanovým výrokům vyjádřil.

Místopředseda sněmovního výboru pro obranu Gabal uvedl, že musí vycházet z předpokladu, že co řekne Zeman, je pravda. "Takže pokud je to pravda, tak je to obrovská diskreditace vůči našim západním partnerům a zpravodajským službám," řekl. Česká bezpečnost je podle něj přitom na spolupráci s dalšími tajnými službami závislá.

 

"Jestliže Miloš Zeman není schopen udržet takovou informaci, pokud ji dostal, tak podle mého názoru není schopen výkonu funkce," uvedl Gabal. Informace podle něj měla zůstat v tajnosti. "Pokud dojdou cizí zpravodajské služby k závěru, že u nás se takové informace prozrazují, tak nám je prostě nemohou říct," dodal.

Anketa

Je správné, že Zeman na údajného teroristu upozornil?

Hlasovalo 10220 lidí.

 

Daniel Korte, který je členem sněmovního výboru pro bezpečnost, se obává toho, že Zeman není schopen zvážit dopad svých slov. "Je sice hezké, že neuvedl jméno a národnost, ale ona utajovaná skutečnost je logicky i to, že se po něm pátrá. Tímto ho v podstatě varoval," řekl. Souhlasí i s tím, že ostatní rozvědky budou ostražité v tom, o co se s českými podělí.

 

 

Další z členek výboru pro obranu Jana Černochová napsala, že zveřejnění podobné informace od ústavního činitele je krajně nezodpovědné a nebezpečné. "Nejen, že se prezident tímto výrokem aktivně podílí na šíření paniky a strašení veřejnosti, ale k ohrožení její bezpečnosti tím také zároveň sám přispívá," uvedla. Událost podle ní může zmařit práci zpravodajských služeb a bezpečnostních složek státu.

 

Mírnější je místopředseda výboru pro obranu Bohuslav Chalupa. "Jestli (Zeman) naznal, že to zveřejní, tak to zveřejnil," řekl. Hrozbu teroru podle něj hlava státu nezvýšila. "Ale může to zvýšit nervozitu obyvatelstva. Pocit, že nebezpečí je za dveřmi. Myslím, že to nepřispěje ke klidu," dodal.

 

 

Pro Aktuálně.cz kritizoval Zemanova slova i například bývalý šéf BIS Jiří Růžek. "Pan Zeman je schopen říci cokoli a už mě to nepřekvapuje," uvedl. Někdejší ředitel Úřadu pro zahraniční styky a informace Karel Randák prohlášení odsoudil jako šíření poplašné zprávy. "Je to bezprecedentní a do nebe volající pitomost," řekl serveru. Exministr vnitra František Bublan míní, že prezident nemá právo takovou informaci sdělovat. Narušil podle něj práci zpravodajců. "To je fatální chyba," uvedl.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

NOVÁ LÁSKA: Kate Zemanová představila tatínkovi nového přítele! Ze setkání je prezident rozpačitý

To je zase ostuda: Miloš Zeman napsal Donaldu Trumpovi gratulaci. V dopise ale nasekal spoustu chyb

tn.cz / ČTK

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

11.1. | 17:39 allanaldik
21
Jake tajemstvi?To ostatni chteji ututlat vsechno co se deje v cesku?Rekli by to ...
11.1. | 17:20 asfre
-16
17:04 jhena - a můžeš nám vysvětlit, co má normální člověk udělat aby poznal ...
12.1. | 11:12 Milos Trasimi
0
Náhlasit nevhodný komentář
Radim ti satanku.Brzdi a hod zpatecku nebo dopadnes jako barthez.Nech toho ponizovani a arogance.Neni radno si ze me udelat nepritele.Rikam ti to slusne jelikoz beru ohledu na tvuj vek.
12.1. | 11:09 Milos Trasimi
0
Náhlasit nevhodný komentář
Nebudu resit dementnuho zoufalce barthezi jelikoz to je pro me uzavrena kapitola.Tohle uz spada do competence odpivednych organu ktere maji dostatek dukazu k jeho vydani a potrestani.
12.1. | 11:07 Milos Trasimi
0
Náhlasit nevhodný komentář
A jedno si satanku uvedom.Uvedl jsi ze nejsi Cech ani barthez.Az presprilis se tady angazujete sirite lzi rasovou a nabozebskou nenavist to nemluvim o propagaci komunismu a rasismu ktere jsou zakonem zakazane a tudiz trestne.
12.1. | 11:04 Milos Trasimi
0
Náhlasit nevhodný komentář
J
12.1. | 10:52 Milos Trasimi
0
Náhlasit nevhodný komentář
A ujistuji te ze nic neni horsiho nez rozjiveny blekotavy a komunisticky penzista.
12.1. | 10:51 Milos Trasimi
0
Náhlasit nevhodný komentář
A jak dlouho tu blekotas?Patnact? Dvacet let? Nebo snad cely zivot? Ja mam co rich ale diky chovani rozjivenych sracek a zbabelcu pod falesnymi nicky a jmeny se clovek k rozumne diskusi nedostane.
12.1. | 10:48 Milos Trasimi
0
Náhlasit nevhodný komentář
Mno satanku.Z tveho pohledu by to znelo duveryhodne.Ale chybou byla myslenka dat Cechum svobodu projevu a internet.To si vyrojilo zvanilu breptalu sadistu lharu kverulantu.
12.1. | 10:46 Milos Trasimi
0
Náhlasit nevhodný komentář
A videl jsi na You Tube co jsi mel videt.Jelikoz jsi dementni blbecek nic nechapes a nepochopil.Je pod moji uroven se s tebou o cemkiliv bavit.Resit te uz nebudu tohle uz jde mimo me.Mel jsi drzet hubu dokud byl cas.Preji ti hodne stesti.Budes ho potrebovat.
12.1. | 10:42 Milos Trasimi
0
Náhlasit nevhodný komentář
Takove veci se mily bacilku netoleruji a brzo ti to daji pocitit.Radim ti.Zmiz odtud .
12.1. | 10:41 Milos Trasimi
0
Náhlasit nevhodný komentář
Vis Bacile.Me tesi to ze nemam na tebe maji velkou pifku lide s kteryma neni radno si zahravat.Steve je totiz ze ackoliv Nejsi Cech presprilis se tady angazujes a nevyhrozujes nejen lidem na diskusi ale I vyhrozujes I ceskym umelcum a politiku a siris tady rasovou a nabozenskou nenavist.