Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 29.6. 2016 21:26
Prezident na Vysočině

Zeman pojmenoval důvod, proč Velká Británie odešla z EU

Zdroj: TV Nova

Prezident Miloš Zeman pojmenoval při své návštěvě v kraji Vysočina důvod, proč Velká Británie odhlasovala odchod z Evropské unie. Podle něj za to může neschopné vedení.

"Můj názor jako eurofederalisty je ten, že EU je skvělý projekt s mizerným vedením," řekl Zeman v Jihlavě při další návštěvě krajů. Podle něj se Britové bojí naprosté neschopnosti současného vedení EU, píše ČTK.

 

Připomněl například bývalého předsedu Evropské komise Jacquese Delorse nebo Jeana Moneta, který patří k zakladatelům evropské integrace. "Při vší úctě - když pozoruji některé nejmenované vedoucí představitele EU a srovnám je s těmito velikány, je to zhruba stejný rozdíl, jako mezi první a druhou ligou."

 

Odchodem Velké Británie podle něj prohráli obě strany, nejen Evropská unie, ale i sama Velká Británie. Proto si myslí, že se do pěti let odtrhne Skotsko a samostatně vstoupí do Evropské unie.

 

Podle Zemana Brity k brexitu donutila hlavně politika EU "zásobující členské země naprosto nesmyslnými předpisy". Nyní prý česká eurokomisařka Eva Jourová připravuje směrnici o jednotné produkci vosku a inkoustu do laserových tiskáren.

 

 

"Nedivte se, že když byrokratičtí šílenci vydávají takové směrnice, a přitom nejsou schopni například ochránit vnější hranice EU před migrační vlnou, že se vám toto vedení jinak skvělého projektu zhnusí, a že ho opustíte. To je podle mého názoru skutečně základní příčina brexitu," řekl Zeman. Podle něj Evropská unie velmi utrpí odchodem země s třetí nejvýznamnější ekonomikou.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

HRŮZA SE NAPLŇUJE: Baba Vanga předpověděla ničivý rozpad Evropy. Co nás podle ní teď čeká?

Co kontroverzního prozradila Rowlingová o postavě Vernona? Tohle možná fanoušky pobouří!

 

pj tn.cz / ČTK

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

29.6. | 14:23 koxkum
44
Určitě se budeme těšit na další paskvily z Bruselské dílny.Hlavně aby byl ten ...
29.6. | 15:18 Milos Trasimi
-20
Cekam na jeho vyjadreni ze prave imigranti z vychodni Evropy zapricinili ...
3.8. | 17:05 anubis
1
Náhlasit nevhodný komentář
Tak to dnes bohužel chodí že největší blbci jsou doporučováni jako ti nejlepší. A poté to v Evropě nemá vypadat jak to je nyní.
29.6. | 23:15 Jan Vanicek
-4
Náhlasit nevhodný komentář
Zeman se chysta na Vysocinu.Rikal to basni, ze se tam vrati, treba i oslepeny.Ma zrejme strach ,ze mu nekdo daroval metyl
29.6. | 22:25 Štefan Nemeth
9
Náhlasit nevhodný komentář
Neschopnost, byrokratičnost, neochota řešit zásadní problémy, neplnění závazků hostitelské země - diktatura. Komu by se líbilo žít ve stejné ulici s někým, kdo si pozve po FB x hostů na mejdan a když mu přijde 1000000krát x i s teroristy, tak je strká k sousedům aby je živili? Komu? Mne teda ne!
29.6. | 22:13 Štefan Nemeth
6
Náhlasit nevhodný komentář
Neschopnost jedna věc, diktatura druhá, neochota plnit své závazky hostitelské země když vyzve k imigraci celý svět, zase třetí. Komu z mých sousedů by se líbilo, když pozvu na mejdan po FB x lidí a přijede 1000 000 krát x a chtěl bych aby ty nadbytečný vzali mé sousedi na starost? Chtěli by je?
29.6. | 21:50 Milan Pilny
7
Náhlasit nevhodný komentář
Blbcov čo nechceli doma v parlamente tak poslali do Bruselu.Tak sa nečudujme že EU vyzerá tak ako vyzerá.
29.6. | 21:27 vo253
10
Náhlasit nevhodný komentář
Zeman má stoprocentní pravdu! Dnešní vedni EU je banda lemplů a darmožráčů, která vede tento spolek k rozkladu.
29.6. | 20:12 bard-lidu
14
Náhlasit nevhodný komentář
Já bych šel ještě dál. EU je řízena úřednickými nikým nevolenými mafiemi. Politici se mění, ale úředníci zůstávají a dělají si s EU, co je napadne.
29.6. | 19:03 zookee
-6
Náhlasit nevhodný komentář
Zeman pomalu dohání Klause
29.6. | 18:18 truthwillprevail
13
Náhlasit nevhodný komentář
Nigel Farage, předseda britské strany UKIP a jeden z hlavních tahounů brexitu pro všechny svobodomyslné lidi v ČR natočil vzkaz: „Doufáme, že jsme nadějí pro vás všechny v České republice, kteří věří v demokracii kteří věří v to, že si mohou vládnout sami.
29.6. | 18:00 Ukradeny Trotl
-17
Náhlasit nevhodný komentář
Důvodem jsou hlavně polské netáhla a politické ambice Camerona. To je celé. Zeman opět "šlápl" vedle. Ale jeho slova se pochopitelně poslouchají lépe. Těžko lze vysvětlovat EGOistyckým lidem, že je čeká podobný "osud" a to odchod. Strach z toho co bude Vám prostě zaslepuje oči. ...