Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 29.6. 2016 21:26
Prezident na Vysočině

Zeman pojmenoval důvod, proč Velká Británie odešla z EU

Zdroj: TV Nova

Prezident Miloš Zeman pojmenoval při své návštěvě v kraji Vysočina důvod, proč Velká Británie odhlasovala odchod z Evropské unie. Podle něj za to může neschopné vedení.

"Můj názor jako eurofederalisty je ten, že EU je skvělý projekt s mizerným vedením," řekl Zeman v Jihlavě při další návštěvě krajů. Podle něj se Britové bojí naprosté neschopnosti současného vedení EU, píše ČTK.

 

Připomněl například bývalého předsedu Evropské komise Jacquese Delorse nebo Jeana Moneta, který patří k zakladatelům evropské integrace. "Při vší úctě - když pozoruji některé nejmenované vedoucí představitele EU a srovnám je s těmito velikány, je to zhruba stejný rozdíl, jako mezi první a druhou ligou."

 

Odchodem Velké Británie podle něj prohráli obě strany, nejen Evropská unie, ale i sama Velká Británie. Proto si myslí, že se do pěti let odtrhne Skotsko a samostatně vstoupí do Evropské unie.

 

Podle Zemana Brity k brexitu donutila hlavně politika EU "zásobující členské země naprosto nesmyslnými předpisy". Nyní prý česká eurokomisařka Eva Jourová připravuje směrnici o jednotné produkci vosku a inkoustu do laserových tiskáren.

 

 

"Nedivte se, že když byrokratičtí šílenci vydávají takové směrnice, a přitom nejsou schopni například ochránit vnější hranice EU před migrační vlnou, že se vám toto vedení jinak skvělého projektu zhnusí, a že ho opustíte. To je podle mého názoru skutečně základní příčina brexitu," řekl Zeman. Podle něj Evropská unie velmi utrpí odchodem země s třetí nejvýznamnější ekonomikou.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

HRŮZA SE NAPLŇUJE: Baba Vanga předpověděla ničivý rozpad Evropy. Co nás podle ní teď čeká?

Co kontroverzního prozradila Rowlingová o postavě Vernona? Tohle možná fanoušky pobouří!

 

pj tn.cz / ČTK