Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 27.1. 2016 20:12
Prezidentův výrok

Zeman: Politici na kalašnikov reagovali hystericky, jsou to šašci

Zdroj: TV Nova

Někteří politici ze sebe podle prezidenta Miloše Zemana udělali šašky, když "hystericky reagovali" na bonmot o tom, že nedemokratickou cestou jak se zbavit politika, je kalašnikov. Prý nevyzýval k zastřelení premiéra Sobotky, jeho slova špatně interpretovali někteří novináři a politici.

Na úterním setkání s občany Tišnova odpověděl prezident Zeman na dotaz, jak se zbavit premiéra Sobotky větou, z níž někteří usoudili, že nabádá k jeho zastřelení.

 

"Někteří politici vyvodili, že chci pana Sobotku zastřelit, i když v té jediné větě nebyl jmenován," řekl Zeman. "Nebudu jmenovat politiky, kteří, podle mého názoru, ze sebe svojí hysterickou reakcí udělali tak trochu šašky," dodal.

 

Prezident svůj úterní výrok na dnešní tiskové konferenci také citoval. "Můžete se zbavit jakéhokoliv politika - prezidenta nevyjímaje, buď demokratickou cestou, to znamená svobodnými volbami, nebo nedemokratickou cestou, například kalašnikovem," řekl.

 

 

Politici z obou parlamentních komor napříč politickými stranami označili výrok za nepřijatelný a nevhodný nebo nechutný. Sám Sobotka řekl, že Zemanova slova jsou hloupá a zbytečná a straší jeho rodinu.

 

Hejtman Michal Hašek, který je členem ČSSD, podotkl, že podle něj by mezi prezidentem a premiérem měly fungovat korektní vztahy. Nabídl oběma politikům, že své neshody mohou urovnat u jihomoravského vína.

 

Podívejte se na reportáž o Zemanově výroku:

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

VTIPNÁ GALERIE: Světoví politici jako hvězdy filmových trháků. Budete se válet smíchy!

tn.cz / ČTK