Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 24. 2. 2016
Šikana ve škole

Zeman o utýrané učitelce: O trestu pro agresory má jasno! ANKETA

Miloš Zeman se vyjádřil k šikaně na škole
Zdroj: Blesk.cz/ TN.cz
Miloš Zeman se vyjádřil k šikaně na škole

Podmíněné vyloučení pro hlavního organizátora šikany ve Střední průmyslové škole Na Třebešíně v Praze nepovažuje prezident Miloš Zeman za dostatečný trest.

Podle něj patří do výchovného ústavu. Vina je podle něj v tomto případě také na straně ředitele a vedení školy. Při dnešní návštěvě Liberce prezident uvedl, že případ docela podrobně studoval.

Podívejte se reportáž TV Nova z návštěvy prezidenta v Libereckém kraji.

 

"A pochopitelně, když se podíváte na videozáznamy, no tak ten kluk, co je hlavní organizátor, patří do pasťáku," uvedl Zeman. "Vyloučení, natož podmíněné vyloučení je příliš slabým trestem, protože ho může přijmout jiná škola a lidé tohoto typu by se měli skutečně umisťovat do k tomu určených zařízení," dodal.

 

Žáci několik měsíců šikanovali pětapadesátiletou učitelku. V lednu za to byla trojice agresorů potrestána podmínečným vyloučením a trojkou z chování. Učitelka krátce poté zkolabovala a zemřela.

 

Vedení školy trvá na tom, že mezi šikanou a jejím úmrtím není příčinná souvislost. Je také přesvědčeno o tom, že postupovalo správně a na základě tehdejších důkazů byl postih odpovídající. Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) v pondělí po setkání se studenty školy uvedla, že šikana učitelky byla na této škole výjimkou.

 

 

Anketa

Souhlasíte se zavedením přiměřených fyzických trestů na školách, jak navrhuje prezident Zeman?

Hlasovalo 19837 lidí.
V rámci prevence by podle Zemana prospělo, pokud by bylo možné používat umírněné fyzické tresty. "Taková dobře mířená facka leccos vyřeší," řekl. Má s tím osobní zkušenost. "Moje maminka byla učitelka na základní škole. Měla pro změnu vařečku. A tou vařečkou, kterou si nosila z domova, plácala děti po zadku včetně mě. Protože mě také asi dva roky učila," řekl.


 

Prezident Zeman dnes zahájil třídenní návštěvu Libereckého kraje. Během ní se dnes schází se zastupiteli kraje, bude diskutovat se studenty Technické univerzity v Liberci a navštíví Ještěd. Zítra jej čeká návštěva Tanvaldu a Semil. Třetí den stráví v Lomnici nad Popelkou a v Jilemnici.

vbo tn.cz / ČTK

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

24.2. | 15:04 chalupabatman
53
Je to svatá pravda, když ti kluci dostanou trest ze kterého se neponaučí (co je ...
24.2. | 14:38 total7
-25
BRZY SKLIDÍŠ CO JSI ZASEL CHCÍPÁKU ČINSKEJ
25.2. | 19:55 Petr Szabo
-17
Náhlasit nevhodný komentář
Nikoho nezajima co rekl invalidni duchodce ktery si to privodil alkoholem.Kazdy vi ze jsou to grazlove bez vychovy a Zeman k tomu nema co noveho rici.Jenom podlejza volicum.Je slizky had ten rusky fasoun co byl komunista.Je to bezpaterni populista,vlastizradce a nejvetsi zlodej za jeho premierovani.
25.2. | 16:48 asfre
-17
Náhlasit nevhodný komentář
Šalamoun hradní šašek se opět vyblil a předvedl své schopnosti rozumět všemu. Kam se na něj hrabe Kim-Čong-Un !!!
25.2. | 10:31 Štefan Nemeth
33
Náhlasit nevhodný komentář
Facka od silnějšího učitele vyřeší pár věcí, ale slabá učitelka se přece nemá prát se studenty co ji šikanují. Takový opravdu patří do pasťáku a ne do školy. Musí takovou věc jako šikana řešit vedení školy hned a rázně. U trestně odpovědných ihned předat případ policii.
25.2. | 09:11 Karel Jirousek
0
Náhlasit nevhodný komentář
http://www.liveleak.com/view?i=171_1455399136
24.2. | 23:23 Petr Hrušovský
27
Náhlasit nevhodný komentář
A jelkož to budu dělat nerad a jen pro vaše dobro, bude pravidlem, že mi každý za exekuci poděkuje. A potom si podáme ruce, na znamení, že naše přátelství neutrpělo újmu. Jojo, škoda rány, která padne vedle.....
24.2. | 23:18 Petr Hrušovský
6
Náhlasit nevhodný komentář
https://www.youtube.com/watch?v=k8YMr9oMtz0
24.2. | 23:17 Petr Hrušovský
40
Náhlasit nevhodný komentář
Jmenuji se - (prásk! do tabule!) IGOR HNÍZDO ! .....Má pravdu, ten chlapec, bít se nesmí, až na jednu výjimku. A tou je tato třída.Třída, která přivede učitelku do blázince, si bít zaslouží ! Budu používat tento středověký nástroj, a to do té doby, dokud se vy budete chovat jako ve středověku.
24.2. | 23:09 Petr Hrušovský
32
Náhlasit nevhodný komentář
Obecnou školu a Igora Hnízdo na ně !!!
24.2. | 22:09 asfre
-11
Náhlasit nevhodný komentář
20:34 roko-lanek - ty jsi s ním byl někde intimně a prozkoumal ho osobně ? V tom případě jsi los buzíkos supros.
24.2. | 22:04 lela 321
48
Náhlasit nevhodný komentář
to co si dovolili udělat ti parchanti, to je výsledek té naší přehumanizované splečnosti. je to problém celoevropský a opravdu nás ta pseudohumanita jednou zabije, však se podívejme co se jejím jménem už napáchalo. potřebujeme ubrat humanity a přidat zdravého selského rozumu.