Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 24. 2. 2016
Šikana ve škole

Zeman o utýrané učitelce: O trestu pro agresory má jasno! ANKETA

Miloš Zeman se vyjádřil k šikaně na škole
Zdroj: Blesk.cz/ TN.cz
Miloš Zeman se vyjádřil k šikaně na škole

Podmíněné vyloučení pro hlavního organizátora šikany ve Střední průmyslové škole Na Třebešíně v Praze nepovažuje prezident Miloš Zeman za dostatečný trest.

Podle něj patří do výchovného ústavu. Vina je podle něj v tomto případě také na straně ředitele a vedení školy. Při dnešní návštěvě Liberce prezident uvedl, že případ docela podrobně studoval.

Podívejte se reportáž TV Nova z návštěvy prezidenta v Libereckém kraji.

 

"A pochopitelně, když se podíváte na videozáznamy, no tak ten kluk, co je hlavní organizátor, patří do pasťáku," uvedl Zeman. "Vyloučení, natož podmíněné vyloučení je příliš slabým trestem, protože ho může přijmout jiná škola a lidé tohoto typu by se měli skutečně umisťovat do k tomu určených zařízení," dodal.

 

Žáci několik měsíců šikanovali pětapadesátiletou učitelku. V lednu za to byla trojice agresorů potrestána podmínečným vyloučením a trojkou z chování. Učitelka krátce poté zkolabovala a zemřela.

 

Vedení školy trvá na tom, že mezi šikanou a jejím úmrtím není příčinná souvislost. Je také přesvědčeno o tom, že postupovalo správně a na základě tehdejších důkazů byl postih odpovídající. Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) v pondělí po setkání se studenty školy uvedla, že šikana učitelky byla na této škole výjimkou.

 

 

Anketa

Souhlasíte se zavedením přiměřených fyzických trestů na školách, jak navrhuje prezident Zeman?

Hlasovalo 19839 lidí.
V rámci prevence by podle Zemana prospělo, pokud by bylo možné používat umírněné fyzické tresty. "Taková dobře mířená facka leccos vyřeší," řekl. Má s tím osobní zkušenost. "Moje maminka byla učitelka na základní škole. Měla pro změnu vařečku. A tou vařečkou, kterou si nosila z domova, plácala děti po zadku včetně mě. Protože mě také asi dva roky učila," řekl.


 

Prezident Zeman dnes zahájil třídenní návštěvu Libereckého kraje. Během ní se dnes schází se zastupiteli kraje, bude diskutovat se studenty Technické univerzity v Liberci a navštíví Ještěd. Zítra jej čeká návštěva Tanvaldu a Semil. Třetí den stráví v Lomnici nad Popelkou a v Jilemnici.

vbo tn.cz / ČTK