Aktualizováno 12.1. 2018 17:45
Video Vážný incident

Nahá žena a vyděšený prezident. Pusťte si video útoku na Zemana

Zdroj: TV Nova

Prezidenta Miloše Zemana přímo ve volební místnosti napadla neznámá žena. K hlavě státu se rozběhla ve chvíli, kdy se Zeman chystal odvolit. Útočnici zneškodnila ochranka.

Prezidenta do volební místnosti ve tři hodiny odpoledne přivedla ochranka v doprovodu manželky Ivany. Na hlavu státu ovšem na pražských Lužinách ale nečekali jen novináři.


Poté, co se prezident zastavil před volební komisí, vyřítila se k němu zprava neznámá žena, která cestou odhazovala svršky. Zastavila se až těsně u Zemana, tělo měla popsané hesly a nesrozumitelně křičela.


Podle všeho měla na těle napsáno Zeman Putin´s Slut (Zeman je Putinova d*vka).


110

GALERIE: Miloš Zeman napadený u voleb

Zdroj: ČTK

Miloš Zeman napadený u voleb - 1

Hodnocení:


 

V tu chvíli ovšem zasáhla prezidentova ochranka, která ženu vyhodnotila jako hrozbu a zneškodnila ji. Zatímco policisté klečeli na útočnici, další strážci prezidenta odvedli pryč.


 

Prezidentově volbě ovšem incidentem stejně nezábránila, Zeman odvolil o několik minut později. Žena patří ke kontroverzní skupině Femen. Hnutí se k akci záhy po incidentu přihlásilo mimo jiné na Twitteru. Útočnice se podle hnutí jmenuje Angelina Diash.Politik po útoku řekl, že je poctěn, že se stal terčem hnutí, které v minulosti zaútočilo i na papeže.

 

Podívejte se na incident z jiného pohledu:

 

Jedná se pravděpodobně o nejvážnější incident a ohrožení prezidenta od září 2012, kdy v Chrastavě na Liberecku na prezidenta Václava Klause Pavel Vondrouš střílel z airsoftové pistole. Tehdy ovšem ochranka nezasáhla a útočníka policisté vypátrali až o několik minut později.

pez TN.cz

Anketa

Jak jste spokojeni s výsledkem vašeho kandidáta?

Hlasovalo 34190 lidí.