Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 7.2. 2018 21:21
silné otřesy

Zemětřesení na Tchaj-wanu: Mezi zraněnými jsou dva Češi!

Zdroj: TV Nova

Mezi zraněnými lidmi po zemětřesení na Tchaj-wanu jsou dva Češi - muž a žena. Otřesy zasáhly východ ostrova v úterý večer. Nejméně čtyři lidé zemřeli. Úřady hlásí 170 pohřešovaných.

Při zemětřesení se zranilo přes 200 lidí. Mezi nimi byli i dva Češi, kteří utrpěli pouze lehká zranění. TV Nova to potvrdil zástupce české Ekonomické a kulturní kanceláře v Tajpeji Václav Jílek. Údajně se jedná se o muže a ženu, které nebylo třeba hospitalizovat v nemocnici. Přišli o majetek, který sebou měli.

 

Zranění jsou také občané Japonska a pevninské Číny. Dvě desítky zraněných jsou podle úřadů v kritickém stavu. Zemětřesení o síle 6,4 stupně Richterovy škály mělo epicentrum zhruba 22 kilometrů severovýchodně od města Chua-Lien v hloubce přibližně 10 kilometrů.

 

 

Při otřesech se k zemi částečně sesunuly konstrukce dvou hotelů - Marshal a Beautiful Life. Kvůli otřesům musela být uzavřena dálnice vedoucí kolem Chua-lienu a používat se nesmí most v tomto městě na východním pobřeží Tchaj-wanu.

 

 

Podle BBC záchranáři pracují na tom, aby z trosek budovy vyprostili přeživší. Podle místních médií je v troskách uvězněno zhruba 30 lidí.

 Oblast zasáhlo také několik následných otřesů. Díky tomu, že zemětřesení nemělo epicentrum příliš hluboko, by podle úřadů neměly hrozit vlny tsunami.
 

Reportáž TV Nova:

ham TN.cz
Reklama