Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 20.6. 2017 13:19
smutný konec

Zemřel Američan, kterého KLDR propustila v zuboženém stavu

Zdroj: TV Nova

Zemřel dvaadvacetiletý americký student Otto Warmbier, kterého minulý týden po 17 měsících zadržování propustila z "humanitárních důvodů" Severní Korea. Informovala o tom dnes jeho rodina.

Rodina amerického mladíka o jeho smrti informovala v prohlášení, které zveřejnila nemocnice v ohijském Cincinnati, kde byl Warmbier hospitalizován. Mladík se do vlasti vrátil 13. června ve špatném zdravotním stavu a kómatu. Lékaři konstatovali, že měl těžce poškozený mozek, došlo podle nich k rozsáhlému úbytku mozkové tkáně. Není však přesně jasné, z jaké příčiny, spekuluje se například o přidušení.

 

Student zemřel v univerzitní nemocnici v Cincinnati. "Strašné trýznivé zacházení, kterého se dostalo našemu synovi v rukou Severokorejců, bohužel nutně nemohlo mít jiný konec, než tak smutný, jaký dnes zažíváme," uvedla rodina s tím, že mladík zemřel ve 14:20 (20:20 SELČ).

 

Rodina poděkovala lékařům za péči, kterou jejich synovi věnovali. "Byl v klidu. Byl doma a my věříme, že to cítil," uvedli mladíkovi nejbližší. Student podle lékařů nereagoval na slovní podněty a žádným způsobem nekomunikoval.

 

 

Pchjongjang minulý čtvrtek v oficiální zprávě oznámil, že mladík odsouzený v KLDR k 15 letům vězení a těžkých prací za krádež propagandistického plakátu v hotelu v Pchjongjangu byl propuštěn z "humanitárních důvodů". Na svobodu se dostal po 17 měsících.

 

Trump, na jehož příkaz byl Warmbier do USA převezen, se dnes ostře ohradil proti "tvrdým podmínkám", kterým byl odsouzenec vystaven v KLDR. "Je to brutální režim," uvedl šéf Bílého domu, který dlouhodobě volí vůči Pchjongjangu velmi rázná slova.

 

Den po smrti studenta vyzval jihokorejský prezident Mun Če-in Severní Koreu, aby vrátila co nejrychleji do svých zemí zadržené občany Jižní Koreje a Spojených států. "Je velmi politováníhodné, že Severní Korea nerespektuje lidská práva," uvedl prezident.

Podívejte se na reportáž TV Nova:

tn.cz / ČTK

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

20.6. | 06:43 Karel Marek
10
Smutné je, že přes existenci KLDR stále existují vyznavači komunizmu. Hloupě ...
20.6. | 09:38 Petr Kelenda
-8
Mladík si mákl a nezvládl to.Pracovní tábor je prostě na práci.Žádné ležení u ...
20.6. | 09:38 Petr Kelenda
-8
Náhlasit nevhodný komentář
Mladík si mákl a nezvládl to.Pracovní tábor je prostě na práci.Žádné ležení u počítače jak to asi předtím ten mladík praktikoval.
20.6. | 09:12 cezar8
7
Náhlasit nevhodný komentář
....Viděl jsem o tom dokument v německé televizi, nemáte fakt představu, jak hrozné to tam je. Škoda mladého života. Jeho smrt ale může dostat smysl, pokud povede k likvidaci tohoto režimu....
20.6. | 09:12 cezar8
6
Náhlasit nevhodný komentář
To je likvidační koncentrák s mučením, které s rozkoší provádějí bachaři s vymytými mozky, kteří jsou přesvědčeni, že vězni v táboře nejsou lidské bytosti, ale nepřátelé, které je třeba ničit.....
20.6. | 06:47 Karel Marek
6
Náhlasit nevhodný komentář
Komunistizmus potřebuje diktaturu a nepřítele. Pokud nepřítele nemá, tak si ho vymyslí. Jako by Kimové používali Orvellovu geniální fikci 1984 jako učebnici. Pro Kimy, diktaturu neexistuje hodnota člověka, jednotlivce. .. Ale o komunizmu zde stále primitivové blouzní.
20.6. | 06:43 Karel Marek
10
Náhlasit nevhodný komentář
Smutné je, že přes existenci KLDR stále existují vyznavači komunizmu. Hloupě argumentují, že KLDR není komunistická. To je pravda, ale je to zákonitý výsledek komunistické diktatury, tak jak jí nastavil Lenin, vedl Stalin a Mao, a v odlehčené verzi ostatní komunističtí vládci.
20.6. | 05:22 jansuk
8
Náhlasit nevhodný komentář
Proboha, nelezte jim tam. Jednak cestovním ruchem podporujte jejich režim. A za druhé: Jak vidíte, ani té elementární vděčnosti se za to nedočkáte.