Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 11.1. 2016 21:09
smrt legendy

Zemřel rocker David Bowie! 2 dny po narozeninách podlehl rakovině

Zdroj: TV Nova

Ve věku 69 let zemřel britský hudebník David Bowie. Stanici BBC to potvrdil jeho syn. Rocker nedávno vydal na své 69. narozeniny nové album. Novátorský zpěvák, skladatel a herec údajně zemřel na rakovinu.

"David Bowie po 18 měsících statečného boje s rakovinou dnes zemřel pokojně, obklopen svou rodinou. I když mnozí z vás budou z této ztráty zarmouceni, žádáme vás, abyste respektovali soukromí rodiny v době jejího smutku," uvedla rodina.

 

Bowie poprvé upoutal veřejnost v roce 1969 albem Space Oddity. Skutečnou slávu mu ale přineslo až v roce 1972 album The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars. Zaujal nejen originálními rytmy, melodiemi a experimentováním s hudebními styly, ale také na svou dobu extravagantními kostýmy a maskami, stejně jako scénickým pojetím koncertů.

 

 

V roce 2004 Bowie absolvoval operaci srdce. První příznaky onemocnění se tehdy projevily během červnového koncertu v Praze, který kvůli bolestem nedokončil. Naživo Bowie naposledy vystoupil v roce 2006 na charitativním koncertě v New Yorku. V roce 2013 si vydal k 66. narozeninám album The Next Day. Poslední album Blackstar vyšlo teprve minulý týden.

 

David Bowie se narodil 8. ledna 1947, od roku 1992 byla jeho manželkou modelka Iman, mají dceru Alexandrii (15). S předchozí manželkou Angelou má syna Duncana, který je režisérem. David Bowie podlehl rakovině pouhé dva dny po svých 69. narozeninách.

 

 

tn.cz / ČTK / gar