Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 18.3. 2017 16:10
polymorfní psychopat

Zemřel doživotní vězeň Kutílek. Na věčnosti se zpovídá z pěti vražd

Micheal Kutílek (vpravo) a Josef Kott - několikanásobní vrazi
Zdroj: Profimedia
Micheal Kutílek (vpravo) a Josef Kott - několikanásobní vrazi

Čtyřnásobný vrah Michael Kutílek ve středu zemřel ve vězení. Naplnil se tak jeho doživotní trest za brutální sérii vražd v roce 1990. Kutílek byl jedním z nejdéle odsouzených českých vězňů, trestu smrti před lety unikl jen náhodou.

Jména těchto dvou vrahů už lidé nejspíš zapomněli, ale do historie kriminalistiky se zapsali jako první sérioví vrazi v polistopadové historii České republiky. Michael Kutílek se společně s Josefem Kottem surově a bezcitně zavraždili čtyři lidi za pouhých 26 hodin, než byli dopadeni.

 

Oba recidivisté se poznali v roce 1988 ve vězení, odkud se dostali na základě amnestie prezidenta Havla hned počátkem roku 1990. A ještě téhož roku se tam vrátili - už na doživotí. Mezitím za sebou ale nechali mimořádně krvavou a brutální stopu. Více si můžete o případu a dalších doživotně odsouzených vrazích přečíst zde: DOŽIVOTNÍ VRAZI: Zabíjeli pro peníze i pro zábavu. PŘEHLED

 

Kott Kutílkovi při propuštění slíbil, že ho naučí vydělávat peníze vraždami. A tak se také stalo. Prvním mrtvým byl strážný, kterému ukradli zbraň a popravili ho jednou ranou do hlavy. Ještě tentýž den velmi surově zavraždili dvě šestnáctileté stopařky.

 

 

Děvčatům zastavili v Plzni, v autě je svázali, odvezli do lesa u Líšné nedaleho Zbirohu a tam je pak ubodali - údajně podle satanského rituálu. Padlo 57 ran nožem. Poté muži odjeli do Prahy, kde následující den zastřelili a okradli taxikáře.

 

Když se vraceli zpátky na Plzeňsko, zastavili u motorestu Tři sudy a tam střelili do hlavy řidiče britského kamionu. Muž ale zázrakem přežil a útočníky policistům popsal. Zakrátko je dopadli.

 

 

Oba muži vraždili ve stejný měsíc, kdy byl v Československu zrušen trest smrti. Ba dokonce vraždili přesně v den, kdy o zrušení trestu smrti rozhodli tehdy ještě českoslovenští poslanci. Popravě tak oba vrazi unikli a skončili ve vězení s doživotím.

 

Tam je poslal soud ještě v roce 1990. A takříkajíc zahodil klíč. Kutílek už v roce 2012 požádal o podmínečné propuštění, ale té milosti se mu nedostalo. Už v roce 2006 se Kutílek také pokusil vzít vinu za všechny vraždy na sebe. Kott podle něj jen přihlížel a po první vraždě vrátného se údajně dokonce zhroutil. Ani téhle žádosti o podmínečné propuštění druhého vraha soud nevyhověl a případ už znovu neotevřel.

 

Michael Kutílek
Zdroj: TV Nova Michael Kutílek odchází v roce 1990 od soudu, kde právě dostal doživotí

 

Roku 2008 přiznal Kutílek ve vězení pátou vraždu. Odehrála se podle něj na jaře 1990, ještě než se potkal s Kottem. Kutílek řekl, že ranou nožem do srdce zabil devatenáctiletého mladíka. Oficiálně se však Kutílkovi tato vražda do trestu nezapočítala.

 

 

Při procesu s oběma vrahy zazněly u soudu i jejich psychologické profily. Kott byl podle znalců deviantní sadista, Kutílek polymorfní psychopat. Kutílek se však podle svého advokáta Jaroslava Ortmana ve vězení změnil. Přijal víru a skromné vydělané peníze posílal na charitu. "Toužil po tom, aby mohl z tohoto světa odejít svobodný," řekl advokát Ortman. Toto přání se mu ale už nesplní. Spolupachatel Kott ve vězení i nadále zůstává.
 

 

Vězni odsouzeni na doživotí v ČR

 

tn.cz / gar

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

18.3. | 16:58 josefvyskoc
10
tyto vrazdici bestie a ostatni nasilnici a zlodeji dnes nemaji sebemensi ...
18.3. | 17:24 Milos Trasimi
0
Nebo snad někdo ví co Bůh udělá v pristi minutě?A jeho syn říká: A takový ...
20.3. | 06:38 zacotomame
0
Náhlasit nevhodný komentář
18.3. | 17:21 Milos Trasimi, no, nevím, jestli se to vztahuje na 99,99% světové populace, ale na tebe zcela určitě. A není to jediná tvoje diagnoza od psychiatra. Našlo by se jich víc. Jen s tím rozdílem, že o tobě zcela jistě žádný důchodce neřekne, žes byl hodný a slušný člověk, až zakukáš.
19.3. | 08:07 Miroslav Hanko
3
Náhlasit nevhodný komentář
Trest smrti!!!!Trest smrt!!!!!Trest smrti!!!!!!Trest smrti!!!!!!!Trest smrti!!!!!!!!
18.3. | 19:46 vechtr-z-protivina
0
Náhlasit nevhodný komentář
Trasimi, neber do své tmavodržkaté páchnoucí hnilobné držky Boží slovo nadarmo. Putnooký hnuse kudrnatý, bradatý s hubenou tmavou držkou s vystouplými lícními kostmi a velkými nozdry.
18.3. | 19:41 vechtr-z-protivina
9
Náhlasit nevhodný komentář
Ano, tyto lumpy jako mnoho jiných pustil lump a vlastizrádce Havel na amnestii. Co životů to stálo. Vrah Kutílek se již smaží na Lóži Vyvrhelovo na věky věků vedle svého chlebodárce Havla. Stejný ke stejnému, lump k lumpovi. Čert nám byl dlužen toho vekslácko-zednářského převratu!
18.3. | 17:25 Milos Trasimi
0
Náhlasit nevhodný komentář
Ale co si mysleli všechny ty obětí v poslední minutě života?
18.3. | 17:24 Milos Trasimi
0
Náhlasit nevhodný komentář
Nebo snad někdo ví co Bůh udělá v pristi minutě?A jeho syn říká: A takový slušný tatik to byl ...Ne nadarmo se říká.Bozi uradky nikdo nezná a Bůh kráčí po svých cestách.Tebe vede po cestách nepoznanych ke své slávě na věčnosti.
18.3. | 17:22 Milos Trasimi
2
Náhlasit nevhodný komentář
No jo...Tento svet je paradoxní jako jeho Bůh..
18.3. | 17:21 Milos Trasimi
3
Náhlasit nevhodný komentář
Polymifrni psychopat? Hmmm..To se přesně vztahuje na 99,99% světové populace.Nikdo nikdy neví co dotyčný udělá.A pak důchodce či sousedé řeknou.A takový hodný a slušný člověk to byl.
18.3. | 16:58 josefvyskoc
10
Náhlasit nevhodný komentář
tyto vrazdici bestie a ostatni nasilnici a zlodeji dnes nemaji sebemensi respekt a strach z trestu a vezeni...moc dobre vedi, ze v pripade dopadeni (a pokud jim vubec prokazou vinu ! ) s nimi bude zachazeno "v rukavickkach"...priklady, jak znamo, tahnou...pokud nekdo tvrdi opak, LŽE ! ...
Obchodní sdělení

Bohemia Apple