Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 24.2. 2016 19:45
Na svobodě žil 2 roky

Zemřel Ivan Jonák! Měl zdravotní problémy, řekl jeho kamarád

Zdroj: TV Nova

Bývalý majitel Discolandu Sylvie Ivan Jonák ve středu nečekaně zemřel. V jeho podniku se v 90. letech scházela pražská smetánka. Pak byl ale Jonák odsouzen za vraždu manželky. Z vězení se po osmnácti letech dostal předloni.

"Ivan Jonák je po smrti. Neví se, jak se to stalo. Neví se, co se stalo. Rodina si nepřeje vydávat žádné další informace," řekl Jonákův blízký kamarád DJ Uwa, kterého rodina pověřila komunikací s médii. "Vzalo mě to, nevím, co na to víc říct," řekl Uwa.

 

Ivan Jonák by za pár dní oslavil šedesáté narozeniny. Před pár dny ale Jonák sdílel na Facebooku znepokojující status: "Sebevražda není zbabělá. Víte, co je zbabělé? Tolik zničit člověka, že jediné, co si bude přát, je smrt."


Komentář policejní mluvčí Ivety Martínkové

 

 

V jeho domě zasahuje kriminálka. Mluvčí policistů nemohla přímo potvrdit, že mužem, kterého v domě našli mrtvého, je Jonák. TV Nova ale jeho úmrtí potvrdilo několik zdrojů.

 

"Policie dorazila na místo v půl třetí. Kriminalisté spolu s lékařem předběžně vyloučili cizí zavinění. Vše nasvědčuje tomu, že za smrt mohou zdravotní komplikace," řekla TN.cz mluvčí pražských policistů Iveta Martínková.

 

"Měl zdravotní komplikace. Několikrát si volal záchranku, ale to je všechno, co vím," řekl Uwa. "Dcery jsou na tom špatně. Umřel jim tatínek a nesou to špatně," dodal.

 

Takhle si užíval Ivan Jonák párty po propuštění z vězení:Sám o sobě říkal, že před rokem 1989 byl řidičem. Velmi pravděpodobně ale kšeftoval s valutami. V 90. letech využil příležitosti a touhy lidí po nových věcech. Jeho Discoland profitoval. Jonák dával majetek okázale najevo. Měl blízký vztah s různými celebritami.

 

Platil za nekorunovaného krále pražského podsvětí. Sám si budoval takovou image. Mafiána si zahrál ve filmu Nahota na prodej režiséra Víta Olmera. Kromě divokých jízdách v kabrioletu po Praze také venčil v noci v ulicích medvěda Míšu.

 

113

GALERIE: Ivan Jonák

Zdroj: Profimedia

Ivan Jonák - 1

Hodnocení:

 

V soukromí byl ale Jonák úplně jiný. "Co vím, tak psal prózu a sci-fi nebo četl filosofii," odhalila v pořadu Střepiny herečka Simona Chytrová.

 

Jak se ale dařilo podniku, zhoršovalo se Jonákovo soužití s manželkou Ludvikou. Tu pak 7. dubna 1994 někdo zastřelil před jejím stánkem se zeleninou. Jonák se pár dnů na to během 24 hodin údajně stal terčem dvou atentátů. Jeho vůz explodoval a následně Jonákovi někdo prostřelil obličej. Oba útoky ale přežil.

 

 

Podle soudu si vraždu manželky objednal Jonák. Dvakrát byl pro nedostatek důkazů zproštěn viny. Nakonec mu soud udělil osmnáctiletý trest, který si odsouzený odpykal. Z vězení se dostal v roce 2014. Že by si objednal vraždu manželky, vždy popíral. V jeho nevinu věřily i obě dcery.

 

 

Svůj podnik našel v dezolátním stavu a nefunkční. Jonák sám měl milionové dluhy. Na svobodě přežíval také díky pomoci vlivných přátel, kteří pro něj uspořádali sbírku. Přesto se nevzdával plánů na obnovení Discolandu.

 

"Plno lidí se mě ptalo, proč když ho pustili z vězení, jsem za ním šel. Já mám na něj takovou vzpomínku, že když jsem byl dvacetiletý kluk, tak on byl ten, kdo mě vzal do svého podniku dělat DJ a dal mi ten prostor ukázat se jako DJ. A já jsem mu za to vděčný. Taková šance nepřichází každý den nebo týden, zvlášť v době, kdy tady bylo pár diskoték takového kalibru," vzpomíná na Jonáka DJ Uwa.

 

"Znamená to pro mě odchod kamaráda. Člověka, který mi dal šanci, vždycky se ke mně choval slušně. Vždycky mi podal pomocnou ruku. Vždycky se ptal, jestli něco nepotřebuju, jestli jsem v pohodě," vzpomíná Uwa.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Smrt Ashley Olsen: Policie konečně našla vraha. Už sedí

Šílený satanista mu ubodal vnučku! Morgan Freeman zveřejnil srdcervoucí prohlášení

vbo TN.cz