Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 19.4. 2018 11:36
odchod rekordmana

Zemřel nejstarší muž (121) světa. Prožil tři století a nikdy se neoženil

Celino Villanueva Jaramillo
Zdroj: YouTube.com

Ve středu v Chile zemřel nejstarší muž na planetě. Celino Villanueva (121) podlehl zraněním, která si způsobil, když minulý týden vypadl ze své postele. Muž s rokem narození 1896 však v Guinessově knize rekordů zapsán nebude. Před lety totiž při požáru přišel o rodný list.

Villanueva strávil poslední chvíle svého života na jednotce intenzivní péče nemocnice v San Juanu. Tam ho záchranáři převezli v minulém týdnu, když si při pádu z postele protrhl plíci a zlomil tři žebra.

 

Původní vyhlídky lékařů byly poměrně optimistické. V posledních dnech se však jeho stav zhoršil a do nemocnice byl dokonce povolán místní kněz. Ve středu pak Villanueva následkům poranění plíce podlehl, informoval TheGuardian.

 

V loňském roce se Villanueva stal nejstarším žijícím mužem na planetě. V Guinessově knize rekordů však jeho jméno nenajdete. Může za to přitom pouhá drobnost. Zájemci o rekordní zápis musí předložit svůj rodný list. O ten však stařík přišel před 22 lety, kdy mu shořel dům.

 

 

Muž, která se narodil 25. července 1896, strávil celý život prakticky o samotě. Během 121 let se ani jednou neoženil, život mu totiž naplňovalo farmaření. Pouze "na stará kolena" se ve svých 99 letech nastěhoval ke své sousedce, která se o něj starala.
 

jva TN.cz
Reklama