Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 5.1. 2018 17:59
odchod legendy

Zemřel herec Marián Labuda (†73). Oživovali ho přímo na ulici

Zdroj: TV Nova

Do uměleckého nebe odešla další legenda. Ve věku 73 let zemřel v pátek slovenský herec Marián Labuda. Dlouhodobě se potýkal s cukrovkou.

Podle informací webu tvnoviny.sk chtěl herec vyjet z garáže, když ale nastupoval do auta, ztratil vědomí. Labudova manželka okamžitě zavolala záchranku. Na pomoc jí přišel kolemjdoucí muž, který za asistence operátora záchranné služby začal herce oživovat. Nakonec ho vystřídali záchranáři, ani oni ale nedokázali Labudovi pomoct. Herec podle cas.sk zemřel v jedné z bratislavských nemocnic. 

 

Herec měl dlouhé roky zdravotní problémy. Trpěl cukrovkou, nadváhou a vysokým krevním tlakem. V roce 2012 zkolaboval, tehdy ale rodina tvrdila, že nešlo o nic vážného. Další kolaps přišel před dvěma lety, tehdy se dokonce spekulovalo o mrtvici, na vině ale byla cukrovka a parné počasí. 

 

112

GALERIE: Marián Labuda

Zdroj: Profimedia

Marián Labuda s manželkou

Hodnocení:

 

Marián Labuda se narodil v roce 1944 v Hontianských Nemcích na jihu Slovenska. Po absolvování divadelní fakulty Vysoké školy múzických umění v Bratislavě nastoupil do Slovenského národního divadla (SND). V roce 1968 se podílel na založení Divadla na korze v Bratislavě, odtud přešel po jeho zákazu na Novou scénu.

 

 

Pravě tady se vypracoval od komických a tragikomických typů, které mu mimořádně seděly, k velkým dramatickým rolím. Od roku 1990 byl členem činohry SND. Hostoval též na mnoha českých divadelních scénách - v Národním divadle v Brně, Městském divadle Zlín či Divadle na Vinohradech.

 

Labuda se proslavil i v několika českých filmech. Za koprodukční snímek Záhrada si dokonce odnesl Českého lva. Diváci ho znají jako Pávka z filmu Vesničko má středisková, zahrál si také ve filmech Taková normální rodinka, Obsluhoval jsem anglického krále a desítkách dalších. Děti si ho mohou pamatovat z pohádek Pták Ohnivák nebo Lotrando a Zubejda.

 

Připomeňte si Mariána Labudu v jeho legendárních rolích:

Vesničko má středisková

 

Taková normální rodinka

 

Obsluhoval jsem anglického krále

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

FOTO: Proč Otík z Vesničko má středisková skončil jako bezdomovec? A jak dnes vypadá?

Další rána pro Pavla Zedníčka: Po smrti synovce přišly komplikace!

mom TN.cz
Reklama