Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 30.12. 2016 16:29
Smutná zpráva

Zemřel William Salice, vynálezce kinder vajíček. Bylo mu 83 let

William Salice
Zdroj: Profimedia, Color Your Life
Zemřel vynálezce kinder vajíček William Salice

Ve věku 83 let zemřel William Salice, vynálezce kinder vajíčka. Naposledy vydechl v italské nemocnici, kde byl před několika dny hospitalizován. Nápad na čokoládové vejce, které v sobě ukrývá hračku, dostal už v 60. letech.

Otec nejznámějšího vajíčka, které se rozšířilo po celém světě, odešel v noci na čtvrtek (29. prosince). Své poslední dny strávil v nemocnici ve městě Pavia, které leží asi 30 km jižně od Milána. Osudnou se mu stala mrtvice, informovala italská média.

 

William Salice pracoval od roku 1960 ve firmě Michela Ferrera, který byl mimo jiné autorem oblíbené lísko-oříškové pomazánky. Čokoládový "obal", který v sobě ukrývá hračku, vymyslel už na konci 60. let. Na trh byl nápad uveden v roce 1972.

 

 

Podle televize ARD nebylo vajíčko přímo vynálezem, protože podobné cukrovinky se v Itálii objevovaly každoročně o Velikonocích. Salice chtěl ale čokoládová vejce s hračkou prodávat po celý rok.

 

S Ferrerem spolupracoval Salice téměř 50 let, než v roce 2007 odešel do důchodu. Z bonusu 400 tisíc eur (téměř 11 milionů korun) založil nadaci Color Your Life, která zajišťovala studentům, již si to nemohli dovolit, vzdělání.

epa TN.cz