Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 18.5. 2017 15:51
galerie odchod legendy

Zemřel zpěvák Soundgarden Chris Cornell. Bylo mu 52 let

Chris Cornell - 1
Zdroj: Profimedia
Chris Cornell

V pouhých dvaapadesáti letech zemřel americký rockový zpěvák Chris Cornell. Proslavil se především s kapelou Soundgarden. Jeho odchod byl náhlý a překvapivý. Některé zprávy naznačují, že šlo o sebevraždu.

Chris Cornell proslul především jako představitel žánru grunge, ale hrál i hard rock nebo heavy metal. Proslul především jako zpěvák kapely Soundgarden, jejímž byl zakládajícím členem, ale i svou samostatnou tvorbou. Kromě toho hrál ještě ve skupině Audioslave.

 

K hudbě tíhl odmalička. Nejprve objevil Beatles - a to doslova, když našel velkou sbírku jejich nahrávek ve sklepě u souseda. Pak se začal učit na klavír a později na bicí. Nakonec ovládal hru na kytaru, piano, bicí, baskytaru, mandolínu, harmoniku i banjo.

 

 

Narodil se v roce 1964 v Seattlu otci Irovi a židovské matce, kteří ho vychovávali společně s dalšími pěti sourozenci. I oni postupně našli obživu a uplatnění jako hudebníci. Chrisova cesta ke kariéře profesionálního hudebníka ale nebyla přímočará. Po rozvodu rodičů pomáhal matce, pracoval v obchodě s rybami a byl i šéfkuchařem v restauraci.

 

15

GALERIE: Chris Cornell

Zdroj: Profimedia

Chris Cornell - 1

Hodnocení:

 

Kapelu Soundgarden založil v roce 1984 a největší proslulosti dosáhla v devadesátých letech. Od konce devadesátých let pak Chris Cornell buď vydával sólově nebo s kapelou Audioslave. Složil a nazpíval také ústřední skladbu bondovky Casino Royale s názvem You Know My Name.

 

 

Cornell byl dvakrát ženatý. Nejprve s manažerkou své kapely Soundgarden a zároveň Alice in Chains. Po rozvodu si vzal publicistku Vicky Karayiannis. Z prvního manželství měl jedno dítě, z druhého dvě.

 

Chris Cornell zemřel ve středu večer v Detroitu - překvapivě a náhle. Lékaři příčinu smrti teprve zjišťují.

tn.cz / gar
Reklama