Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 3. 10. 2017
tragédie přišla o všechno

Zemřeli při nehodě i s holčičkou: "Jak budeme žít?" pláče babička

Tragická nehoda na Slovensku
Zdroj: Policie, facebook

Těšila se na svou měsíční vnučku, během chvíle ale přišla o ni, svého syna i budoucí snachu. Paní Ľudmile se život obrátil vzhůru nohama, když zjistila, že celá rodina v pondělí zemřela při vážné dopravní nehodě. Vůbec neví, jak se má s bolestnou ztrátou vyrovnat.

Tragédie se stala jen kousek od slovenské obce Ružomberok. Martin, Alena a měsíční holčička Viktorka jeli autem za příbuznými do Trnkova, do cíle už ale nedorazili. Cestu jim zkřížil náklaďák, při čelním střetu celá rodina zemřela (o nehodě jsme psali zde).

 

Babička malé Viktorky a zároveň maminka Martina se nemůže s tragickou zprávou vyrovnat. Pár z Česka měl na Slovensku kromě jiného vyřídit rodný list holčičky, paní Ľudmila se těšila, že si pochová v náručí svou vnučku. "Jsme v šoku celá rodina. Nevím, jak to bude dál. Jak budem dál žít?" plakala v rozhovoru pro Nový Čas.

 

 

Svého syna moc milovala. "Byl to zlatý a dobrý chlapec. Vážil si mě, ctil a pomáhal mi. Měl mnoho kamarádů, nekradl, nepil, nedrogoval. Od rána do večera jen pracoval," řekla. Martin a Alena se podle paní Ľudmily upřímně milovali. "Martin byl tak šťastný, že si to ani neumíte představit. Stále si s dítětem hrál, aby si Alenka oddychla. Zbožňoval dcerku jako princeznu,"dodala zdrcená žena.

 

14

GALERIE: Tragická nehoda u Ružomberoku

Zdroj: Policie SR

Tragická nehoda u Ružomberoku - 1

Hodnocení:

 

V šoku z nehody je i řidič kamionu, kterému osobní auto náhle vjelo do cesty. Podle policie přejelo do protisměru. Trvdí, že neměl čas vůbec zareagovat. Podle jeho přítelkyně byl velmi zodpovědným řidičem. "Je nám moc líto, co se stalo,... Volal mi už v noci po nehodě, když skončil v nemocnici se zraněným kolenem a měl i korzet, protože ho bolela záda... Alkohol mu nezjistili, najezdil toho hodně, procestoval autem i Francii, bývalou Jugoslávii, Portugalsko," řekla novinářům.

 

 

Příčinu nehody prošetřuje policie, podle řidiče kamionu je ale dost možné, že svou roli mohl v tomto případě sehrát i mikrospánek. "U nebohého řidiče bude vykonaná pitva. Další okolnosti a příčiny vzniku této tragické dopravní nehody jsou předmětem probíhajícího vyšetřování," sdělil mluvčí policie Radko Moravčík.

 

Podívejte se na reportáž:

lud TN.cz