Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 2. 11. 2018
přišla o řidičák

Žena jela na dálnici v protisměru. Řidičům vesele mávala

Dálnice D1 - ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
ilustrační foto

Starší žena se se svým přítelem vypravila na Dušičky na hřbitovy a málem způsobila dopravní katastrofu. Na dálnici totiž vjela do protisměru.

"Dálniční policie zpozorovala vozidlo značky Felicie, jak se řítí po dálnici v protisměru. Okamžitě se vydali za ním," sdělila mluvčí Krajského ředitelství policejního sboru v Trenčíně Elena Antalová.

 

Podle znalce bylo obrovskou chybou, že řidička v jízdě pokračovala, i když si uvědomila, že jede v protisměru. Řidič kamionu jedoucí naproti ní se jí snažil naznačit, je jede špatně, seniorka to ale špatně pochopila a akorát mu zamávala zpět. Pár kilometrů dokonce ujela v rychlém pruhu. Její dobrodružství ukončila až policie, která zastavila provoz.

 

 

Dostat se na dálnici do protisměru, to není nic tak těžkého. Kolikrát člověku stačí jen několik málo sekund nepozornosti. Lékaři upozorňují, že s přibývajícím věkem se řidičské schopnosti člověka zhoršují. Slábne zrak a zpomalují se reflexy. Sedmdesátiletá řidička kvůli jízdě v protisměru přišla o řidičský průkaz.

mj TN.cz
Reklama