Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 2. 5. 2017
Začal soud

Žena položila syna do vařící vody. "Nešťastnou náhodou," tvrdí

Zdroj: TV Nova

Krajský soud v Pardubicích v úterý začal projednávat případ ženy, která je obžalovaná z těžkého ublížení na zdraví. Viní ji z toho, že úmyslně položila svého pětiměsíčního syna do vaničky s horkou vodou a způsobila mu těžké popáleniny. Matka je souzena na svobodě.

Žena loni v říjnu v azylovém domě pro ženy v Pardubicích položila svého malého syna do plastové vaničky, která byla do poloviny napuštěna horkou vodou. Svému synovi způsobila vážné popáleniny na třetině těla.

 

Matka se však brání, že mu ublížit nechtěla. Tvrdí, že se jednalo o nešťastnou náhodu. Vodu údajně napouštěla, když do společné koupelny přišla po jiné ženě a nevšimla si, že je vařící. Teplotu ani nevyzkoušela, než syna do vany položila.

 

 

Chlapec utrpěl opařeniny na zátylku hlavy, uších, zádech, hýždi a pravé patě. Záchranná služba přepravila dítě vrtulníkem na popáleninové oddělení do nemocnice v Praze.
 

Podle svědků se žena o své dítě vždy starala. Sociální pracovnice přivolala k dítěti však až po dvou hodinách. Pravděpodobně se obávala, aby jí syna neodebrali.  Do té doby se snažila chlapce chladit studenými obklady.

 

Žena má z předchozího vztahu dvě děti ve věku sedm a osm let, ty má v pěstounské péči její matka, která se ujala i nejmladšího syna. S otcem popáleného chlapce podle svých slov žádné spory a konflikty nemá.

has TN.cz