Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 4. 3. 2017
spoléhala na odborníky

Žena porodila zdravé miminko. Přišla o něj kvůli banální chybě

Žena porodila zdravé dítě. Umřelo kvůli banální chybě
Zdroj: facebook

Američanka Jillian Johnsonová měla bezproblémové těhotenství a porodila zdravého synka, kterému dala jméno Landon. Spolu se svým přítelem se těšili ze svého prvního přírůstku do rodiny, radost však trvala velmi krátce. Jejich chlapeček zemřel v nemocnici kvůli banální chybě.

Jak zdrcená žena uvedla pro britský Mirror, chlapečka se stále přikládala k prsům, ale on i tak plakal. Jillian si stěžovala i lékařům, ale ti jí řekli, že její syn je v dobrém zdravotním stavu. Tři dny po porodu je z nemocnice propustili, o den později se tam opět vrátili. Chlapečka přivezli s poškozeným mozkem, což způsobila srdeční zástava způsobená těžkou dehydratací. Tehdy byl již na tom chlapeček velmi špatně, v nemocnci ležel 15 dní na přístrojích, nakonec ho odpojili.

 

Jeho matka Jillian neměla mléko. Kojenecké mléko však v nemocnici poskytovali pouze dětem žen, které měly silikonová prsa, nebo měly rakovinu. Její syn tak nedostával ani mateřské mléko ani jeho náhradu. Jelikož toto bylo Jillino první dítě, neuměla odhadnout, zda má je dítě dostatek mléka.

 

 

 

Právě v tom byl problém. Dítě nedostávalo potřebný přísun živin a tekutin. "Nevěděla jsem to, ale moje dítě doslova hladovělo," uvedla nešťastná žena ve svém blogu pět let poté, co přišla o synka.

 

Zoufalá Jillian vyhledala odborníků a jedna laktační konzultantka připustila, že by mohla mít problémy s mlékem protože trpěla Syndromem policystických vaječníků, ale nikdo jí nedoporučil, aby dítěti dala náhradní kojenecké mléko. Dítě pomalu umíralo. Jillian se spoléhala na to, že její odborníci pomohou, ale zjistila, že své dítě si měla sledovat ona sama. "Kdybych mu dala jen jednu láhev vody, ještě by žil," uzavírá nešťastná žena.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Žena byla hned po porodu prohlášena za mrtvou. Druhý den se však její manžel postaral o naprostý zázrak!

NAPROSTÝ UNIKÁT: Holčička se narodila v pořádku! Jakmile se jí však matka koukla do pusy, byla v šoku!

TN.cz