Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.5. 2018 14:56
Pomohl soused

Žena při vaření oběda zkolabovala, dům začal hořet! Zbyl jen popel

Požár domku v Lejšovce - 2
Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje
Interiér domku lehl popelem

Příprava oběda se změnila v tragédii v domku na Hradecku. Žena začala při vaření kolabovat, od sporáku pak začalo hořet. Na místo zamířily postupně čtyři jednotky hasičů, oheň rychle zlikvidovaly. I přesto vznikla škoda asi 100 tisíc korun.

Hasiči k přízemnímu domku v Lejšovce na Královéhradecku vyráželi ve čtvrtek krátce po jedenácté. "Po příjezdu jednotek na místo provedli hasiči průzkum místa zásahu. O jednu zraněnou osobu už v té době pečoval soused," uvedla mluvčí hasičů Martina Götzová.

 

Podle informací TN.cz se na místě zranila žena, obyvatelka domku. Podle vyšetřovatele hasičů si vařila oběd, když začala kolabovat. "Požár vznikl v oblasti kuchyně, osobu postihly zdravotní komplikace," doplnila Götzová.

 

 

Požár domku v Lejšovce - 1
Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje Domek je ohořelý i zvenku

 

Hasiči poskytli ženě první pomoc a podali jí kyslík. Poté zraněnou předali do péče záchranářů. U požáru mezitím zasahovaly zbývající jednotky hasičů, které ho po několika minutách lokalizovaly a uhasily.

 

 

Oheň hasily dohromady čtyři jednotky. "Průběžně místo kontrolovaly termokamerou a objevily další skrytá ohniska, která dohasily. Vyšetřovatel příčin požárů odhadl škodu předběžně asi na 100 tisíc korun," uzavřela mluvčí.

epa TN.cz
Reklama