Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.10. 2017 15:17
galerie neznámý kokon

Žena z jižních Čech si domů na banánech přinesla překvapení

Kokon na banánech
Zdroj: TV Nova

Ženu z Českobudějovicka čekalo v pátek velmi nepříjemné překvapení. Na banánech, které si předchozí den přinesla domů z jednoho obchodu, našla prázdný kokon. Nyní má strach, že se jí po domě pohybuje jedovatá havěť.

S podobným scénářem se již setkalo mnoho lidí. Člověk si nakoupí, přinese jídlo domů, uklidí a až potom zjistí, že je něco v nepořádku.

 

Nález kokonů na banánech není ničím neobvyklým, nemusí na nich ale cestovat jen jedovatí pavouci, může se jednat i o jiný hmyz, jakým jsou třeba motýli.

 

Velkou pozornost přitáhl případ, kdy se ve Velké Británii objevil palovčík brazilský. Ten je jedním z nejjedovatějších pavouků světa, jediným kousnutím dokáže usmrtit i člověka. Pavouk se dokonce dostal i do České republiky, duchapřítomná žena naštěstí banán izolovala a zmrazila.

 

Paní Andrea ale takové štěstí neměla, našla prázdný kokon. Není tedy divu, že se nezvaných hostů obává: "Od rána mě neustále mrazí v zádech při pomyšlení na to, že tu mám nějakého jedovatého pavouka."

 

13

GALERIE: Kokon na banánech

Zdroj: zpravy@nova.cz

Kokon na banánech

Hodnocení:

 

Vhodné je kontaktovat odborníka přes hmyz (entomolog), který z kukly může poznat o jakého živočicha se jedná. V tomto konkrétním případě by se s velkou pravděpodobností mohlo podle doktora Aleše Bezdeka z Entomologického ústavu Akademie věd ČR jednat o kuklu motýla. Určit druh se ale nedá.

 

 

"Existuje druh motýla s vědeckým názvem Antichloris viridis (anglicky se mu říká banana moth), vyskytuje se ve střední a jižní Americe. Jeho housenky škodí na banánovnících, zámotky s kuklou se často nachází na plodech banánu a občas se s plody dostanou do Evropy," přiblížil Bezdek a dodává: "Jestli je to opravdu tento druh motýla, to už s jistotou říct nemůžu, ale možné to je."

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

NEUVĚŘITELNÝ OBJEV: Víte, co se stane s banány, když je vysušíte fénem?

PŘEKVAPUJÍCÍ ZJIŠTĚNÍ: Vyhýbáte se v obchodě banánům s tmavými skvrnami? Pak děláte velkou chybu

klma TN.cz