Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 8. 10. 2017
Měla přes 3,5 promile!

Žena sotva zvládla stát na nohou. V kočárku měla měsíční miminko

Opilá žena
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

Silně opilé ženy si v pátek v noci všimli kolemjdoucí u brněnského hlavního nádraží. S sebou měla žena kočárek s teprve měsíčním miminkem, byla ale tak opilá, že nezvládala ani stát na nohou. Podobný případ přitom řešili jen o pár hodin dříve také strážníci v nedaleké Břeclavi.

Toho, že žena není ve stavu, kdy by byla schopná pořádně chodit, natožpak se starat o dítě, si všimli kolemjdoucí okolo 23. hodiny před brněnským hlavním nádražím. Upozornili na ni strážníky, kteří zrovna před nádražím hlídkovali.

 

"Žena se o kočár opírala a měla velké potíže udržet se na nohou. Vezla přitom teprve měsíčního kojence, s nímž měla v úmyslu dojet autobusem do Zábrdovic. Hlídka musela ženu opřít o služební vozidlo, aby neupadla na zem," prozradil mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

 

Hlídka dala ženě dýchnout a když strážníci viděli, kolik přístroj ukázal, těžko věřili svým očím. Žena totiž nadýchala přes 3,5 promile! Není divu, že v takovém stavu nebyla schopna strážníkům odpovídat na otázky.

 

Ti proto přivolali sanitku, státní policisty a také sociální pracovníky, kteří se postarali o dítě. Ženu sanitka převezla pod dohledem městské policie na záchytku. Své jednání teď bude vysvětlovat policistům.

 

 

V pátek v podvečer přitom řešili podobný případ také břeclavští strážníci, kteří si všimli silně opilé šestatřicetileté ženy z Brna, která měla v kočárku ročního kojence. Jak silně byla opilá, strážníci nezjistili, protože žena dechovou zkoušku odmítla.

 

"Vzhledem k jejímu chování však bylo zjevné, že dotyčná rozhodně není ve stavu, kdy by mohla pečovat o malé dítě. K tomuto závěru dospěla i na místo přivolaná pracovnice sociálně-právní ochrany dětí, která nařídila umístění kojence do nemocnice až do vystřízlivění jeho matky," uvedl mluvčí břeclavských strážníků Zdeněk Novák.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

FOTO ženy na letišti pobouřilo desítky tisíc lidí! Vidíte její dítě?

VIDEO: Matka natáčela koupel svého dítěte. Za to, co udělala, ji lidé drsně odsoudili!

vbo TN.cz